Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Evropa

Časté otázky cestovatelů do Norska

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americkým dolarem zaplatíte v Norsku těžko. Vyměnit si jej však můžete v některé z tamních směnáren za místní měnu, kterou je norská koruna.
Dá se platit eurem?
Na některých omezených místech za vybrané služby možná ano, ale raději se na to nespoléhejte. Pokud sebou v zemi máte eura, vyměňte si je raději za norskou korunu, se kterou zaplatíte kdekoliv.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, anglicky se v Norsku domluvíte na spoustě místech a mnohdy i na velice dobré úrovni. Angličtina je totiž považována za tzv. druhý neoficiální jazyk v zemi.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Jestliže si chcete vychutnat kouzlo Norska bez jakéhokoliv omezování, vydejte se do této země vlastním automobilem. Popřípadě si jej vypůjčte až na místě. Počítejte však s trochu vyššími náklady. Silnice jsou v dobrém stavu a nic vás nebude omezovat. Snad jen větší cena za litr benzínu. Alternativou automobilu je autobusová a železniční doprava. Obě dvě jsou poměrně rozšířené. Mimochodem Norsko se pyšní nejkrásnější a nejpozoruhodnější železnicí v Evropě, a možná i na světě. Cestovat budete jedinečnými a obdivuhodnými zákoutími této země. Autobusy vás navíc dovezou i do odlehlejších oblastí, minimálně do často navštěvovaných lokalit. Pokud chcete cestovat opravdu rychle a neradi se zdržujete, připlaťte si za leteckou přepravu, která funguje v rámci tří norských zón. Počítat samozřejmě musíte s vyššími výdaji.
Jaká je dostupnost internetu v Norsku?
V Norsku není s připojením k internetu žádný problém. Dostanete se k němu stejně, jako v jakékoliv jiné civilizované zemi. To znamená na letištích, v hotelích, vybraných restauracích, kavárnách a na podobných místech. Mimo velká města si vystačíte se svým datovým balíčkem od českého operátora. Data čerpáte za stejnou cenu, jako v ČR.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesta do Norska zabere letadlem asi 1 hodinu.

Oblíbené hotely: Norsko

 • Kirkenes Snow Hotel
  Norsko
 • Velká cesta za perlami Norska
  Norsko - Oslo
 • od 13 299 Kč
  Severské metropole - Oslo, Stockholm, Kodaň, Göteborg
  Norsko - Oslo