Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Bezpečnost v Pákistánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Pákistán bezpečný?

Kriminalita je v Pákistánu rozhodně na vyšší úrovni, takže si dobře rozmyslete, do jaké oblasti se vydáte. Dbejte na všeobecná doporučení místní vlády, která varuje například před územím FATA, ale i pohraničními oblastmi s Afghánistánem a Indií. Mezi nevhodné provincie lze s určitostí zařadit Karáčí, Punjab a Azad Kashmir.

Opatrnosti ale dbejte i v dalších částech země. Hlídejte si své osobní věci a nepouštějte se kamkoliv sami. Mohli byste se stát obětí nebezpečného přepadení.

Na co si dát v Pákistánu pozor?

Akceptujte tamní náboženství, kterým je v plném rozsahu islám. To se týká nejenom místních tradic a zvyklostí, ale také vhodného oblékání a uctívání posvátných míst.

V žádném případě se nezdržujte v blízkosti jakýchkoliv demonstrací a shlukování lidí. Tyto akce totiž mohou často vrcholit násilnostmi a přejít až v krvavé etnické spory. 

Přírodní katastrofy

V Pákistánu si dávejte pozor na zemětřesení, které před mnoha lety připravilo o život spoustu lidí. V poslední době dochází však jen k lehčím seismickým otřesům. Další nebezpečí přestavují povodně a sesuvy půdy. Ty jsou rizikem ve vybraných oblastech v období dešťů. V horách a při zdolávání vysokých vrcholků to samozřejmě mohou být laviny. Na tyto přírodní katastrofy se v dané lokalitě vždy informujte s předstihem.

Postoj k alkoholu

V Pákistánu je to s dostupností alkoholu trochu omezenější. Vzhledem k tomu, že v zemi je většina muslimů, mají alkohol zakázaný. Přesto se k němu můžete dostat v nejrůznějších lihovarech a podnicích, takže máte možnost okusit místní speciality.

Podmínky vstupu do země a další opatření v souvislosti s šíření Covid-19

Vstup do Pákistánu v době koronavirové pandemie je možný za splnění určitých podmínek:

  • 48 hodin před příletem si cestující musí do svého mobilu či počítače stáhnout aplikaci Pass Track. Aplikace umožňuje identifikaci cestujících a zmapování jejich pobytu v zemi. 
  • Po příletu je vyžadován negativní PCR test ne starší než 96 hodin. Od této povinnosti jsou osvobozeni cestující přijíždějící ze zemí s nízkým rizikem nákazy. Seznam těchto zemí zveřejňuje Ministerstvo zdravotnictví Pákistánu. 

Při odletu z Pákistánu vyžadují všechny mezinárodní letecké společnosti PCR test ne starší než 72 hodin. 

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Pákistánu

House No. 49, Street No. 27

Sector F – 6/2

Islámabád, Pákistán

Islámábád

P.O.Box No. 1335

Tel.: +9251/2276849

Email: islamabad@embassy.mzv.cz