Časté otázky cestovatelů do Pákistánu | cKlub.cz
Asie

Časté otázky cestovatelů do Pákistánu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, za některé služby budete schopni zaplatit americkými dolary. Moc se na to ale nespoléhejte a raději si je vyměňte za pakistánské rupie.
Dá se platit eurem?
Euro slouží výhradně k výměně peněz za pakistánské rupie. Mnohdy je však pro směnu lepší americký dolar.
Dá se domluvit anglicky?
Druhým hodně používaným jazykem po urdštině je angličtina. Na turisticky frekventovaných a vyhledávaných místech byste proto neměli mít problém domluvit se tímto jazykem.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Nejlevnější typ dopravy v Pákistánu představují autobusy. Ty jsou mimochodem vhodné i pro méně zkušené cestovatele. V nich najdete patřičný komfort a celkem přehledné jízdní řády. Pozor si dávejte pouze na to, že v autobuse sedí ženy vpředu a muži vzadu. Zkušenějším a otrlejším cestovatelům se nabízí možnost půjčení automobilu. V takovém případě byste se měli připravit na to, že se jezdí vlevo a kvalita silnic rozhodně není dobrá. V odlehlých oblastech jde o neudržované cesty. Pozor byste si měli dát hlavně na horských srázech, kde nejsou žádné svody a podobné věci, jako u nás. Trochu omezenější možnost cestování z pohledu dostupnost vám přinese železnice. Ta se ale stane výjimečným zážitkem právě tím, jakými krásami Pákistánu budete projíždět. Nejdražší, avšak nejpohodlnější budou vnitrostátní lety na delší vzdálenosti. Ve městech se jako nejlepší přepravní prostředek jeví taxi služby nebo rikši. V obou případech máte možnost usmlouvat cenu.
Jaká je dostupnost internetu v Pákistánu?
S dostupností internetu je to v Pákistánu horší. Kvalita připojení není na moc dobré úrovni. Navíc zde platí jistá cenzura. K internetu se dostanete spíše ve velkých městech, kde můžete mimo jiné využívat internetové kavárny. Mimo města lze vsadit na služby tamních mobilních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla do Pákistánu se odvíjí od počtu mezipřistání a zemí, kde budete přestupovat. Průměrná doba letu je kolem 11 až 12 hodin.