Časté otázky cestovatelů po Rumunsku | cKlub.cz
Evropa

Časté otázky cestovatelů po Rumunsku

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar není úplně vhodnou měnou do Rumunska. V místních směnárnách jej však můžete vyměnit za rumunské leu.
Dá se platit eurem?
Na některých turisticky frekventovanějších místech to opravdu jde. Jsou to například hotely, letiště nebo vybrané restaurace. Lepší je ale eura směnit za rumunské leu.
Dá se domluvit anglicky?
Anglicky se domluvíte spíše ve větších městech, a ještě v případě mladší generace. V těchto lokalitách uspějete také s němčinou. Pokud jde o odlehlejší oblasti a starší občany, budou vám anglicky rozumět jenom stěží.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Po Rumunsku lze cestovat nejrůznějšími způsoby. Na delší vzdálenosti jsou velice rozšířené dálkové autobusy. Jejich síť je poměrně hustá. Pokud byste volili železniční přepravu, myslete na to, že ne každá železnice na mapě je ještě průjezdná, takže dostat se nemusíte všude. Ve městech fungují městské hromadné dopravy a taxíky, které mají v mnoha případech smluvní ceny. Pro větší počet cestujících je ekonomičtější využít tzv. maxi taxíky nebo maršutek. Výjimkou nejsou ani minibusy pro cca šestnáct lidí. Hodně tamních lidí využívá k cestování také stopování. Povětšinou vás vždy někdo vezme a nic po vás nebude požadovat. Je ale pravdou, že zvykem bývá zaplatit i za stop.
Jaká je dostupnost internetu v Rumunsku?
Rumunsko patří do skupiny evropských zemí, ve kterých si můžete užívat datových služeb stejně, jako v České republice. Takže to je jedna z možností, jak se dostat k internetu. Samozřejmě odlehlejší a zalesněná místa vám takovou příležitost možná ani nenabídnou. Ve větších městech pak můžete využívat i bezplatné Wifi sítě. Ty fungují v mnoha restauracích, hotelích a v dalších turisticky vyhledávaných lokalitách.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Při cestě do Rumunska strávíte v letadle přibližně 2 hodiny času dle toho, do jaké cílové destinace míříte.

Oblíbené hotely: Rumunsko

 • Tismaana
  Rumunsko
 • Savoy
  Rumunsko
 • Modern
  Rumunsko
 • Europa
  Rumunsko
 • od 6 999 Kč
  Cesta za památkami do Rumunska
  Rumunsko - Sibiu
 • od 5 899 Kč
  Okruh Transylvánií
  Rumunsko - Bran