Evropa

Průvodce pro Rumunsko

1°C
Aktuálně
11°C
Průměrně

Rumunsko

Hodnocení průvodce: 8.3

Rumunsko patří mezi destinace vyhledávané především kvůli ryzí a velkolepé přírodě. Skalnaté hory, kopce, divoká zvířata, osamocené osady s přívětivými lidmi a spousta oslnivých památek. Tohle všechno vás čeká při návštěvě Rumunska, jež se pyšní i řadou dalších unikátů. Civilizací neposkvrněná atmosféra, lidová kulturu a možnost realizovat se prostřednictvím nejrůznějš

Rumunsko patří mezi destinace vyhledávané především kvůli ryzí a velkolepé přírodě. Skalnaté hory, kopce, divoká zvířata, osamocené osady s přívětivými lidmi a spousta oslnivých památek. Tohle všechno vás čeká při návštěvě Rumunska, jež se pyšní i řadou dalších unikátů. Civilizací neposkvrněná atmosféra, lidová kulturu a možnost realizovat se prostřednictvím nejrůznějších venkovních aktivit. Rumunsko si okamžitě zamilujete nejenom díky plážovým resortům na východě, ale také kvůli jeho vnitrozemí, kam budete vyrážet na výlety do přírody, hustých lesů a za nepřekonatelnými panoramaty.

Geografie Rumunska je příslibem jedinečného poznávání. Mnohé zaujme nejenom energetická atmosféra v Bukurešti, ale také jedna z největších rumunských řek Dunaj. Té dominují hornaté Karpaty, Panovská pánev nebo nejvyšší hora Moldoveanu. Díky překrásné a bohaté přírodě se Rumunsko honosí až třinácti národními parky, z nichž některé části jsou zapsány na Seznamu přírodního dědictví UNESCO. Rumunsko je zkrátka pýchou jihovýchodní Evropy.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Bukurešť
Úřední jazyk rumunština
Rozloha 238 397 km²
Oficiální měna rumunské leu
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano

Průvodce pro oblíbené destinace: Rumunsko

Co lze dělat v Rumunsku

Tato destinace nabízí pestrého vyžití více než dost. Jednou z možností je dovolená v Rumunsku u moře, kde si užijete písečných pláží, teplé vody a nejrůznějších pohybových aktivit. V zimě jsou populární hlavně zimní střediska a lyžování. V ostatní roční období jednoznačně vedou treky tím nejkrásnějším pohořím Evropy. Z velkých kopců se vám pak budou dostávat dech beroucí výhledy. Zapomínat nesmíte ani na poznávání pamětihodností a zajímavých míst, jakým je například Svatá Helena v Rumunsku, což je jedna z šesti českých vesnic.

Osobitou památkou k návštěvě se může stát třeba Drákulův hrad v Rumunsku. Poznat lze řadu nejrůznějších měst, mezi nimiž jednoznačně vede Sibiň a Brašov, kde na vás čeká spousta německých kostelů a významných kulturních objektů. Jmenovat lze ještě hlavní město Bukurešť a Temešvár. Vyrazit lze na Transfagarašskou magistrálu, k deltě řeky Dunaje nebo do vesnic s opevněnými kostely Prejmer, Biertan a dalších. Svou překrásnou přírodou vás přitáhne Národní park Retezat a Národní park Rodna. Vaší zastávkou by se měly stát také rumunské Karpaty.

Místní kuchyně

Vzhledem k charakteru země, jež je velice přírodní, se Rumunsko spoléhá na své vlastní zemědělské zásoby. V jídelníčku se tak často setkáte s řadou nejrůznějších plodin, jakými jsou papriky, rajčata, okurky, ale také lilky a mnohé další. Na většině území Rumunska jednoznačně převládá venkovská strava. Pokud si chcete dát ryze tamní pokrm, pak okuste například Musaku. Mleté maso se zapečenými lilky je lahodné. Oblíbené jsou paprikové lusky Ardei copti, dršťková polévka Ciorba de Burta, sušená skopová šunka Pastrama, nebo vepřové maso usmažené na pepřové omáčce Tochitura moldoveneasca. V Rumunsku se nezapomíná ani na patřičný dezert, který může tvořit kynutý koláč Cozonac, palačinky s marmeládou Clatite či koblihy s tvarohem a šlehačkou zvané Papanasi. V mnohých ohledech naleznete velkou podobnost s českou kuchyní.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Rumunsko

 • Tismaana
  Rumunsko
 • Savoy
  Rumunsko
 • Modern
  Rumunsko
 • Europa
  Rumunsko

Evropa - další destinace

9.5Výjimečné
9.3Výjimečné
9.3Výjimečné
8.6Skvělé
9Výjimečné
8.6Skvělé