Bezpečnost ve Rwandě - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Afrika

Bezpečnost ve Rwandě

Je Rwanda bezpečná?

Ačkoli je otázka bezpečnosti v souvislosti se Rwandou jedna z nejčastěji pokládaných, země je jedna z nejbezpečnějších v Africe. Politická situace je stabilní, proto zde nehrozí žádné povstání nebo ozbrojené střety. Ve velkých městech si dejte pozor na kapesní krádeže. Jinak je míra kriminality v hlavním městě nízká. Pokud se budete vydávat mimo hlavní město, doporučujete se cestovat organizovaně. Místa, která je lepší nenavštěvovat, jsou vesnice u hranic s Demokratickou republikou Kongo a Burundi. Ojediněle se tam totiž stane, že na vesnici zaútočí gorila. Před cestou do národního parku nezapomeňte, že bez povolení tam nesmíte. Ideální je tedy zakoupit si organizovaný výlet do parku. Když se do něj vydáte na vlastní pěst, opusťte jej před setměním.

Přírodní katastrofy

Rwanda leží na místě, kde jsou činné sopky. Objevuje se tu proto seismická činnost. Před cestou je dobré přečíst si nějaká doporučení, jak se zachovat, kdyby se objevilo silnější zemětřesení.

Na co si dát ve Rwandě pozor?

Ve Rwandě nezakopnete o jediný plastový sáček. Vůbec se zde neužívají a je dokonce zakázáno je sem i dovážet. Pokud byste si tedy něco vezli v plastovém sáčku, na letišti vám jej vymění za ekologický obal. Až budete ve Rwandě fotografovat, dejte si pozor, které budovy máte v hledáčku. Fotografování vládních budov je přísně zakázáno.

Postoj k alkoholu

Alkohol není ve Rwandě nic neobvyklého. Můžete jej pít od 18 let. Místní mají rádi pivo, a nejen že ho kupují ale často také vaří své vlastní.

Důležité kontakty

První pomoc – 112

Hasiči – 111

Policie – 113

Nemocnice King Faycal Hospital – 85397, 82421 (nejlépe vybavená)