Časté otázky cestovatelů na Šalamounovy ostrovy | cKlub.cz
Oceánie

Časté otázky cestovatelů na Šalamounovy ostrovy

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americkými dolary zaplatíte pouze výjimečně. Raději byste si je měli směnit za dolary Šalamounských ostrovů ihned po příletu.
Dá se platit eurem?
Euro slouží pouze k výměně za dolary Šalamounských ostrovů.
Dá se domluvit anglicky?
Euro slouží pouze k výměně za dolary Šalamounských ostrovů.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud dáváte přednost levnějšímu způsobu cestování, půjčte si automobil. Připravit se však musíte na to, že se jezdí vlevo, a hlavně některé úseky silnic nemusí být v tak dobré stavu. Proto je lepší půjčit si terénní vůz, abyste se dostali i do odlehlejších míst, která chcete navštívit. Alternativou automobilové dopravy je ta autobusová, popřípadě minibusy nebo taxíky. Setkat se můžete i s tím, že lidé cestují na korbě nákladního automobilu. V takovém případě sice trochu ušetříte, ale bude to úkon komfortu. Mezi ostrovy se pak můžete nechat převážet loděmi nebo zvolíte dražší přelet letadlem.
Jaká je dostupnost internetu na Šalamounových ostrovech?
S bezdrátovým připojením k internetu se setkáte spíše v hotelích nebo internetových kavárnách, kde však nemusí být na vysoké úrovni. V restauracích tento způsob připojení není moc často preferován. S mobilním připojením nebudete mít ve městech výraznější problémy, horší to může být v odlehlejších lokalitách.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Délka letu z letiště Václava Havla na Šalamounské ostrovy je do značné míry ovlivněna tím, přes jaké země poletíte. Průměrná doba se pohybuje mezi 30 – 40 hodinami.