Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Oceánie

Měna na Šalamounových ostrovech

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Kalkulačka měny

Solomonský dolar
1 SBD = 2.68 Kč
1 SBD 2.68 CZK

Měna a ceny na Šalamounových ostrovech

Při návštěvě Šalamounových ostrovů se nesnažte smlouvat, protože je to nezdvořilé a ceny jsou pevně dány. Možná snad jen na tržištích při nákupu většího množství můžete dostat menší slevu. Se spropitným si ve většině restaurací nemusíte lámat hlavu.

Dostupnost bankomatů

Bankomaty jsou spíše v hlavním městě a není jich mnoho. Při jejich používání a výběru dolaru Šalamounských ostrovů si pohlídejte výši poplatků, které vám účtuje vaše banka v České republice.

Kde vyměnit peníze

Peníze si můžete směnit po příletu na Šalamounovy ostrovy. Na nejvíce směnáren samozřejmě narazíte v hlavním městě. Ke směně je možné použít nejenom americké či australské dolary, ale také eura. Směnárny se nachází i v bankách nebo přímo na ulici.

Místní ceny

Základním platidlem na souostroví bude dolar Šalamounských ostrovů, který je označovaný zkratkou SBD. Jeho kurz je vůči české koruně ve výši 1 SBD = 2,80 Kč. Nejčastěji budete k placení využívat hotovost, a to především na ostatních ostrovech. Platební karta je vhodná tak maximálně do větších restauracích a hlavních turistických středisek.

Ceny za nejrůznější zboží a sortiment jsou víceméně přijatelné. Liší se hlavně podle toho, na jaké úrovni se chcete stravovat. Níže uvádíme několik orientačních cen na Šalamounových ostrovech.

  • Voda 1,5 litru = 28 Kč
  • Coca-Cola 0,5 litru = 25 Kč
  • Pivo 0,5 litru = 30 Kč
  • Jídlo v čínské restauraci = od 170 Kč
  • Jídlo v běžné restauraci = od 400 Kč
  • Ryba připravená na ulici = od 70 Kč