Oceánie

Průvodce pro Šalamounovy ostrovy

23°C
Aktuálně
26°C
Průměrně

Šalamounovy ostrovy

Hodnocení průvodce: 9.5

Toužíte po exotice, poznávání a překrásných plážích? Pak jsou to Šalomounovy ostrovy mnohými označovány jako Šalamounovy ostrovy, jež vám poskytnou zázemí pro dokonalou a nezapomenutelnou dovolenou. Vřelé uvítání, jedinečné pokrmy, klid, soukromí a dech beroucí krásy přímořských oblastí. To jsou Šalamounovy ostrovy, které jsou pomyslnou perlou Oceánie se vším, co si pod pojmem exotika dokážete představit. Tradice ve spojení s komfortním turismem vytváří velice příjemný celek, jež nadchne cestovatele nejrůznějšího ražení. Nepřehlédnutelná kultura, lidé, a hlavně přírodní úkazy lahodící oku a vy...

Toužíte po exotice, poznávání a překrásných plážích? Pak jsou to Šalomounovy ostrovy mnohými označovány jako Šalamounovy ostrovy, jež vám poskytnou zázemí pro dokonalou a nezapomenutelnou dovolenou. Vřelé uvítání, jedinečné pokrmy, klid, soukromí a dech beroucí krásy přímořských oblastí. To jsou Šalamounovy ostrovy, které jsou pomyslnou perlou Oceánie se vším, co si pod pojmem exotika dokážete představit. Tradice ve spojení s komfortním turismem vytváří velice příjemný celek, jež nadchne cestovatele nejrůznějšího ražení. Nepřehlédnutelná kultura, lidé, a hlavně přírodní úkazy lahodící oku a vyvolávající pocity nadšení a radosti. Přesně tak může vypadat dovolená na Šalamounových ostrovech.

Toto souostroví se skládá z mnoha menších ostrůvků, které doslova vybízí k poznávání. Je to například ostrov Santa Isabel, Malaita, Choiseul, Russelovy ostrovy, Shortland, Nggela, Ulawa, Makira, Uki, Santa Cruz a další. Tato velkolepá destinace vás ohromí každým kouskem své pevninské plochy a nabídne něco více než jenom exotickou dovolenou.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Honiara
Úřední jazyk angličtina
Rozloha 28 400 km²
Oficiální měna dolar Šalamounových ostrovů
Hlavní náboženství křesťanství
Časové pásmo UTC+11
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Šalamounových ostrovech

Rozmanitost mapy Šalamounových ostrovů vybízí k realizaci nejrůznějších aktivit. Zaměřit se můžete kupříkladu na poznávání podmořského dna, a to ve spojení s profesionálními potápěči. Pokud se budete soustředit především na pevninu, jednoznačně vedou návštěvy tamních kmenů a domorodců, jež ve vás zanechají doslova nezapomenutelné zážitky. Okusit byste měli také syrovost místních džunglí, kde mimochodem najdete i překrásné laguny. Výjimkou nejsou ani projížďky na kajaku, které lze spojit se šnorchlováním.

Poznávání Šalamounových ostrovů můžete provádět od A až do Z. A začít můžete například v hlavním městě Honiara, kde se nachází Národní muzeum a kulturní centrum, včetně přístavu Point Cruz. Vedle budovy parlamentu okuste atmosféru tamních tržnic. V okolí se pak nachází vodopád Tenaru a pláž Bonegi Beach. Při vyhledávání místních tradic vsaďte určitě na vesnici Mbangopingo. A pokud toužíte do náročnějších aktivitách, nezapomeňte ani na sopku Kolombangara. Za zmínku stojí menší ostrůvky, kde uvidíte spoustu korálů. Patří mezi ně Rennell.

Místní kuchyně

Na Šalamounových ostrovech okusíte nejenom krásy pláží a přírody, ale dopřejte si i náležitého gastronomického požitku. Pokud se nechcete spoléhat pouze na obchody s rychlým občerstvením připomínající běžnou civilizaci, vsaďte na tradiční pokrmy. Mezi nimi jednoznačně povedou ingredience, jakými jsou kuřecí maso, mořské plody, rýže a brambory. Obvykle jsou to batáty. Jídla se často kombinují s kokosem, ale i s kasavou a mladými listy špenátu. Kromě restaurací lze využívat menších pouličních prodejců rychlého občerstvení, kde si koupíte klobásu, ryby a jiné suroviny za poměrně nízké ceny. Šalamounovy ostrovy jednoznačně polahodí vaše chuťové pohárky.

Oceánie - další destinace

9.6Výjimečné
9.8Výjimečné
9.3Výjimečné
9.6Výjimečné
9.2Výjimečné
9.7Výjimečné
Marshallovy ostrovy
Průvodce pro Marshallovy ostrovy