Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Severní Amerika

Bezpečnost v Salvadoru

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Salvador bezpečný?

Salvador je obecně označován za zemi s výraznější kriminalitou. Je však pravdou, že ta se odehrává především na poli drogových gangů. Pokud se tedy budete držet několika základních pravidel, proběhne vaše návštěva Salvadoru bez jakýchkoliv komplikací.

Rozhodně nedávejte na odiv žádné cennosti a luxus. Dobře si hlídejte osobní věci, protože ve velkých městech fungují dobře organizované party kapsářů. Nepohybujte se v noci v odlehlejších částech měst, což platí dvojnásob pro ženy. Pokud vám místní dají nějaké bezpečnostní doporučení, nepodceňujte jej a dodržujte jej.

Přírodní katastrofy

Vzhledem k umístění Salvadoru ve Střední Americe můžete očekávat hned několik přírodních hrozeb, jež se samozřejmě mohou promítat v odlišné intenzitě a časovém období. Pozor si dávejte na případná zemětřesení, občasný výskyt hurikánů, ale i na aktivitu sopek v zemi. Raději se dopředu informujte, jak se máte zachovat v případě vzniklého nebezpečí.

Na co si dát v Salvadoru pozor?

Pokud chcete poznávat noční krásy Salvadoru, vyrážejte pouze do ověřených oblastí, kde je pro turisty bezpečno. Jestliže chcete mít naprostou jistotu, vždy si přes hotelovou službu objednávejte spolehlivé taxi služby přímo od hotelu až na místo určení.

Postoj k alkoholu

S prodejem s dostupností alkoholu v Salvadoru nebudete mít žádný problém. K dispozici je na spoustě míst, od supermarketů, až po bary a restaurace. Hodně oblíbené jsou místní rumy a ostatní tvrdší destiláty.

Důležité informace

Honorární konzulát v Salvadoru

Casa No. 115

2644 San Salvador

El Salvador

Tel.: 00503-2223 06 45

Email: ildikojtesak@gmail.com