Severní Amerika

Salvador: průvodce

18°C
Aktuálně
24°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
SV flag

Salvador

Hodnocení průvodce: 9.2

Salvador neboli El-Salvador je zemí Střední Ameriky, která si pro každého nadšeného turistu připlavila něco. Malý stát s hustým osídlením obyvatel cílí na své unikáty, jež můžete spatřit v různých lokalitách. Mapa Salvadoru naznačuje, že rozmanitosti zde bude více než dost. Dokazují to sopky mísící se s tradičními vesnicemi, plantáže, tmavé písečné pláže a spousta národních parků. Cestování po Salvadoru, to je především objevování vznešené fauny a flóry. To vše ve spojení s překrásnými stavbami a historickými objekty. Právě ty vypovídají o kultuře této země opravdu hodně. Dovolená v Salvadoru bude o dobrodružství, objevování, ale také o adekvátním odpočinku.

Tento přímořský stát Střední Ameriky je obklopen dvěma sousedními zeměmi. Je to Honduras a Guatemala. Zbývající část je omílána Tichým oceánem. Velikost Salvadoru odpovídá zhruba velikosti Moravy, avšak počet obyvatel je podstatně vyšší, až 5,7 milionů. Z geografického hlediska narazíte především na mix sopeční krajiny a koloniálních měst. I přes malou rozlohu Salvadoru je v zemi stále co objevovat.

Co navštívit v Salvadoru

V Salvadoru si užijete od každého kousek. Jednu část dovolené můžete věnovat například trekům, které budou obvykle směřovat k sopečným vrcholkům. Pak naopak vyrazíte směrem k moři, kde si odpočinete a nabydete dostatku nových sil. Mořská hladina doslova vybízí k činnostem, jakými jsou potápění, šnorchlování, surfování, ale také oblíbené pozorování mořských želv. Z pláží se můžete přesunout do center měst, kde doslova bují noční život a máte příležitost podlehnout opravdové nákupní horečce.

Vaším cílem se s největší pravděpodobností stanou dominanty tohoto státu. Kromě hlavního města San Salvador to bude například město San Anna, kde probíhá poměrně známý festival Fiesta Julies. Pohlédnout můžete na pláže v okolí města El Cuco a surfařský ráj Playa Les Flores. Hodně vyhledávané jsou místní parky, kam spadá Cerro Verde National Park a národní park Monte Cristo. V Salvadoru stojí za zhlédnutí i ruiny mayských objektů v Tatumalu. V této souvislosti byste měli navštívit i místo zvané Joya de Cerén. Tohle všechno udělá ze Salvadoru nezapomenutelnou dovolenou.

Místní kuchyně

Salvadorská gastronomie je typická pro oblast Střední Ameriky. To znamená, že setkat se můžete nejenom s masitými pokrmy a mořskými plody, ale také s přílohami, jakými jsou rajčatové omáčky, rýže, fazole, banány a mnohé další. K oblíbeným pochutinám patří například vařené kapsy plněné lahodnou směsí všeho možného označované jako Tamales. Placku se sýrem a fazolovou pastou se nazývanou Pupusas může střídat třeba Yuka. To jsou hranolky tak trochu na jiný způsob, kde okusíte smažený kořen maniok. A pokud patříte k milovníkům tortill, zkuste ochutnat ty smažené na sladko i na slano, jimž se říká Empanadas. V Salvadoru si s největší pravděpodobností pochutnáte na všech jídlech.

Severní Amerika - další destinace

9.8Výjimečné
Antigua a Barbuda
Antigua a Barbuda: průvodce
9.8Výjimečné
9.7Výjimečné
9.5Výjimečné
9.5Výjimečné
9.3Výjimečné