Časté otázky cestovatelů do Salvadoru | cKlub.cz
Severní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Salvadoru

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, americkým dolarem zaplatíte po celém území Salvadoru, protože je oficiální měnou této země.
Dá se platit eurem?
S eury při placení s největší pravděpodobností moc neobstojíte. Raději si je směňte za americké dolary, ať už to bude v České republice nebo přímo v Salvadoru.
Dá se domluvit anglicky?
Na spoustě místech Salvadoru lze využívat angličtinu, i když oficiálním jazykem je španělština. V odlehlejších lokalitách narazíte na místní jazyk nahuatl.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud dáváte přednost levnějším způsobům přepravy, padne volba na autobus. S pomocí něho se dopravíte jak ve velkých městech, kde lze tyto dopravní prostředky označovat za veřejnou dopravu, tak na dálkových trasách. Počítejte však s tím, že délka jízdy je obvykle hodně dlouhá a díky větší koncentraci lidí v autobusu nezískáte žádný komfort. Možná snad pouze když si připlatíte za minibusy. Železnice v zemi není. Alternativou je pak půjčení automobilu či motocyklu, což vám dává mnohem větší svobodu při cestování. Pravou je, že ani ceny nejsou nikterak závratné. Dávejte si pozor pouze na to, že provoz je v Salvadoru celkem hustý a narazíte na spoustu účastníků silničního provozu.
Jaká je dostupnost internetu v Salvadoru?
Připojení k bezdrátovému Wifi internetu je možné spíše v lepších restauracích a hotelech. Výjimkou nejsou internetové kavárny. Mimo města se musíte spoléhat pouze na SIM karty tamních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Salvadoru doletíte z letiště Václava Havla zhruba za 17,5 hodiny.