Bezpečnost v San Marinu - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Evropa

Bezpečnost v San Marinu

Je San Marino bezpečné?

San Marino je civilizovanou a velice bezpečnou zemí Evropy. Její kriminalita je o mnoho menší nežli v ostatních státech Evropské unie. I přes tyto statistické údaje samozřejmě dbejte na základní zásady bezpečného cestování. Patří mezi ně především ochrana osobních věcí, jako jsou cestovní doklady, peníze, mobilní telefony, fotoaparáty a podobně. Nikdy je nenechávejte odložené na sedačce automobilu, protože se může najít člověk, který vám je ukradne.

Přírodní katastrofy

S přihlédnutím k situování San Marina se nemusíte obávat žádných přírodních katastrof. Přispívá k tomu i velice malá rozloha země, na níž se nevyskytují rizikové oblasti. Přírodního nebezpečí se tedy obávat rozhodně nemusíte.

Na co si dát v San Marinu pozor?

Vyhněte se snad pouze nakupování elektroniky na pouličních trzích, kde můžete občas realizovat takový nákup bez potřebného dokladu. To by se vám mohlo při výměně nebo reklamaci vymstít. Jinak nic specifického v San Marinu rozhodně neočekávejte.

Vzhledem k tomu, že turismus v zemi zajišťuje více jak polovinu hrubého domácího produktu, jsou místní obyvatelé k cestovatelům milí a vstřícní. V tomto směru se vám dostane plnohodnotného turistického zázemí.

Postoj k alkoholu

S nákupem a konzumací alkoholu nebudete mít jako plnoletí občané žádný problém. Ba naopak. San Marino je vhodnou zemí pro nákup jakýchkoliv alkoholických nápojů, jež zde pořídíte podstatě levněji nežli kdekoliv jinde. Vybírat si můžete jak z piv, vín, tak z tvrdších destilátů. Vše nabízí jak bary, tak restaurace, hotely a běžné obchody.

Důležité kontakty

Velvyslanectví při Svatém stolci

Via Crescenzio

91 - sc. B, int. 1

00193 Roma

Tel.: +39/06/6874696

Email: vatican@embassy.mzv.cz