Časté otázky cestovatelů do San Marina | cKlub.cz
Evropa

Časté otázky cestovatelů do San Marina

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americký dolar si do země přivezte pouze s úmyslem výměny za eura, jinak jej pravděpodobně nikde k placení neupotřebíte.
Dá se platit eurem?
Ano. Euro je oficiální měnou San Marina, tudíž s ním budete moci platit po celém jeho území.
Dá se domluvit anglicky?
Na většině turisticky vyhledávaných míst se anglicky domluvíte, a to na nejrůznějších úrovních. Vliv na to má především velký nápor cestovatelů každý rok. I přesto se vyplatí naučit se alespoň několik základních frází v italštině, které se vám mohou hodit.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k malosti San Marina můžete ihned vypustit některé dopravní prostředky, jakými jsou železnice nebo letadla. Do země vlastně nemáte ani možnost přiletět. Obvykle skončíte na letiště u Rimini a teprve poté se do San Marina dopravíte autobusem nebo automobilem. Ideální variantou je vlastní vůz při cestě do Itálie, popřípadě dáte přednost pronájmu na místě. S přesuny mezi jednotlivými městy si nemusíte dělat žádné větší starosti. Stačí sednout na autobus a během okamžiku se octnete tam, kde potřebujete. Města v San Marinu nejsou nikterak velká, takže není nutné cestovat dopravními prostředky, ale půjdete jednoduše pěšky. V pěší dostupnosti je většina vyhlášených pamětihodností země.
Jaká je dostupnost internetu v San Marinu?
V San Marinu určitě nebudete mít problém s dostupností internetu. Jde o civilizovanou zemi, takže potřebné připojení vám nabídnou nejenom hotely, ale také mnohé restaurace. Spolehnout se dokonce můžete i na datové balíčky českých operátorů, protože ti v San Marinu poskytují zahraniční roaming za stejné ceny, jako v ČR.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Vzhledem k tomu, že do San Marina nelétá žádný spoj, musíte využít okolních italských letišť, kam se dopravíte z letiště Václava Havla asi za 3 hodiny letu. Pak ještě počítejte s přesunem do San Marina.