Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Somálska

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Na některých místech lze zaplatit nejenom somálským šilinkem, ale také americkými dolary. Ty budou asi jedinou přijímanou zahraniční měnou.
Dá se platit eurem?
Euro lze využít maximálně tak ke směně za somálský šilink, nikoliv k přímé platbě.
Dá se domluvit anglicky?
S angličtinou to bude v zemi trochu horší. Vliv na to má aktuální občanská válka, která na hodně dlouho přerušila turistický ruch. Když se s někým budete chtít domluvit anglicky, obvykle to bude prostřednictvím základních frází. V Somálsku se totiž hovoří buď somálštinou nebo arabštinou.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k aktuální nebezpečné situaci v zemi se nenabízí v podstatě žádný schůdný druh dopravy. V zemi je několik letišť, která připadají v úvahu pro vnitrostátní lety. Většina z nich je ale poškozena právě kvůli válečnými konfliktům. Železnice v Somálsku nejsou. Mořská doprava je pak komplikovaná především somálskými piráty. A pokud byste chtěli využít pozemní komunikace, připravte se nejenom na nebezpečné zóny, ale také nezpevněný povrch. V zemi se nachází asi jenom desetina asfaltových tras ze všech dostupný. Některé okolní země vám však Somálska neumožní vstup ani automobilem. Je to například Džibutsko.
Jaká je dostupnost internetu v Somálsku?
I přes nevlídnou tamní situaci se Somálsko může pochlubit poměrně kvalitním připojením k internetu oproti jiným africkým zemím. Obvykle si za něj připlatíte v hotelích nebo internetových kavárnách. I když těchto turistických zařízení není v zemi tolik.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesta z letiště Václava Havla do Somálska je spjata minimálně se dvěma přestupy. Proto počítejte s cestou v délce trvání 12,5 až 16 hodin.