Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Evropa

Časté otázky cestovatelů na Špicberky

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Platit dolarem zde na většině míst nejde. Můžete ale téměř všude zaplatit platební kartou.
Dá se platit eurem?
Za eura můžete pořídit předem různé výlety a zážitky. Na místo je lepší přijet s norskými korunami.
Dá se domluvit anglicky?
S angličtinou nebude v norských městech na Špicberkách problém. Norové jsou zvyklí se učit anglicky a s rozvíjejícím se turismem ji zde potřebují čím dál více. Pokud byste se vydávali do nějaké z ruských osad, místní nejspíše nebudou s angličtinou tolik spolehliví.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V ledové půdě není možné budovat silnice. Celé Špicberky mají tedy asi jen 30 km silnic. Ostatní přeprava probíhá letadly nebo vrtulníky a na sněžných skútrech nebo psích spřeženích. Kolem pobřeží je také možné přepravit se lodí, moře téměř nezamrzá.
Jaká je dostupnost internetu na Špicberkách?
V naprosté většině hotelů není problém najít Wi-Fi připojení v perfektní kvalitě. Hlavní město má i několik veřejných Wi-Fi. Místní internet je dokonce jedním z nejrychlejších v celém Norsku. Společnosti zde totiž testují nové technologie. Pokud si na Špicberkách pořídíte sim kartu nabitou daty nebo si zařídíte roaming, bude vám fungovat velmi rychlá síť. V této polární krajině není problém být online.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesty z Prahy na Špicberky vedou přes několik mezipřistání. Doba letu se tak může protáhnout i na 30–40 hodin. Zpáteční lety mívají mezipřistání méně a cestu lze zvládnout za 7–11 hodin. Špicberky jsou nejsevernější místo na světě, kam se lze dostat pravidelnou leteckou linkou.