Bezpečnost v Srbsku - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Evropa

Bezpečnost v Srbsku

Je Srbsko bezpečné?

Srbsko nepředstavuje z pohledu bezpečnosti jakékoliv riziko. Dovolenou v této destinaci si můžete užít plnými doušky. Pokud jde o kriminalitu, Srbsko nevybočuje z evropského standardu. Zbystřete hlavně ve větších městech, ke může docházet k drobnějším krádežím. Proto sebou noste přiměřené množství hotovosti a cennosti si raději nechte na hotelu. Vyhýbejte se odlehlejším místům a osamělým uličkám.

Riziko přírodních katastrof

Z pohledu přírodních katastrof nehrozí v podstatě nic. Pouze při zimních radovánkách dávejte pozor na výskyt možných lavin.

Na co si dát v dané zemi pozor?

Srbsko není zemí, která by vás omezovala z pohledu společenského chování. I když vedle pravoslavných narazíte na řadu muslimů a jiných národnostních menšin, rozhodně tomu nemusíte podřizovat svou dovolenou. Jediné, na co si dejte pozor je přílišné horko v letních měsících, kdy často dochází k nepříjemné dehydrataci těla. Pokud se vydáte do hor, myslete naopak na to, že výškové rozdíly se promítají do klesajících teplot, takže na takové túry si sebou vezměte i dostatek oblečení.

Postoj k alkoholu

Postoj místních obyvatel k alkoholu ke kladný, což prozrazuje řada tamních pivovarů. Mezi nejznámější piva patří Jelen a Lav. Z těch méně známých lze jmenovat například Niško, Jagodinsko a Zaječarsko. Populární jsou také srbská vína Fruška Gora, Vršac a Negotin. Mezi vybrané pálenky patří Komovica, Rakija a Pomače Brandy.

S nákupem alkoholu nebudete mít problémy jak na hotelích, v restauracích, tak kdekoliv jinde v obchodech. Dodržovat byste měli pouze zákaz konzumace alkoholu od 18 let.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Bělehradě

Bulevar kralja Aleksandra 22

11000 Bělehrad

Tel.: +381/11/33 36 200

Email: belgrade@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Srbsko

  • Na cestě po Balkánu
    Srbsko - Bělehrad