Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Jižní Amerika

Bezpečnost v Surinamu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Surinam bezpečný?

Surinam patří bohužel mezi méně bezpečné destinace světa. Důkazem toho jsou častá přepadávání, výjimkou dokonce nejsou ani násilné činy. Z tohoto důvodu je vhodné vyrážet do Surinamu spíše pod taktovkou některé z místních cestovních agentur. Ty vás budou doprovázet a navrhnou vám cestování jen do bezpečných lokalit.

Přírodní katastrofy

Vzhledem k tomu, že Surinam doprovází v období od května do srpna a od listopadu do února celkem vydatné dešťové přeháňky, spousta lokalit se potýká s nebezpečnými záplavami. Ty mohou v mnoha případech vyústit také k sesuvům půdy. Před cestováním do dané oblasti se vždy informujte o aktuální situaci.

Na co si dát v Surinamu pozor?

Pozor si dávejte především na zloděje. Pokud se budete nacházet na frekventovanějších místech, hlídejte si své osobní věci. Vždy u sebe noste pouze nezbytně velkou hotovost, kopie cestovních dokladů a cennosti si nechávejte v hotelovém trezoru. Také není vhodné komukoliv sdělovat, kam se chystáte, respektive jak vypadá váš itinerář cesty. Někdo by tyto informace mohl zneužít k přepadení a okradení.

Přes den se v turistických lokalitách nemusíte čehokoliv obávat. V noci se však vyhněte jakémukoliv vycházení, natož cestám bez doprovodu do vnitrozemí.

Postoj k alkoholu

V Surinamu se nesetkáte s omezením spjatým s alkoholem. Plnoletým občanům je umožněn jeho nákup a konzumace. K dostání je v barech, restauracích, ale také v běžných obchodech. K dispozici jsou místní i dovozové alkoholické nápoje.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Brasília

SES 805 Lote 21A Via L3 Sul

Asa Sul

CEP 70200-901 Brasília

Tel.: +5561 / 3242 7785

Email: brasilia@embassy.mzv.cz