Časté otázky cestovatelů do Surinamu | cKlub.cz
Jižní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Surinamu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Za některé služby můžete výjimečně platit dolarem. Například na letišti za turistickou kartu. Jinak vám tato měna poslouží k výměně za surinamský dolar.
Dá se platit eurem?
Jen občas dostanete možnost zaplatit eurem. Počítejte však s tím, že to bude v nevýhodném kurzu. Lepší je eura směnit za surinamské dolary, s nimiž můžete platit kdekoliv v Surinamu.
Dá se domluvit anglicky?
Úředním jazykem v Surinamu je sice nizozemština, angličtina je však druhým používaným jazykem, takže se s ní na většině místech bez problému domluvíte. Někdy to možná může být na trochu horší úrovni. Popřípadě si můžete pro jistotu připravit několik základních frází v nizozemštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Pokud se budete přesouvat po přímořských oblastech, nejlevnější variantou jsou pochopitelně minibusy. Ty se v pravidelných časech pohybují mezi velkými městy. V samotných městech pak máte možnost využít ještě taxi služeb. Počítejte však s tím, že si za větší komfort a pohodlí oproti minibusům více připlatíte. Je ale pravdou, že povětšinou jsou ceny v taxíku smluvní. Pokud uvažujete o pronájmu automobilu, raději na něj zapomeňte. Turistům se totiž nedoporučuje jezdit do vnitrozemí na vlastní pěst. Pokud chcete něco vidět z daných oblastí, vždy cestujte jedině přes místní cestovní agentury, jež vám zajistí bezpečnější převoz. Nezalekněte se toho, že v Surinamu se jezdí vlevo.
Jaká je dostupnost internetu v Surinamu?
Internet vám bude dostupný v lepších hotelích. Výjimkou nejsou ani internetové kavárny, kde se připojíte za poměrně přijatelný poplatek. Mimo větší města fungují mobilní operátoři, takže v rámci jejich služeb lze získat datové připojení k internetu.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu z letiště Václava Havla do Surinamu trvá se všemi přestupy asi 14 hodin.