Afrika

Časté otázky cestovatelů na Svatý Tomáš a Princův ostrov

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Určitě, americkým dolarem budete moci na některých místech zaplatit. Lepší je pochopitelně jejich směna za svatotomášskou dobru, s níž jste schopni platit kdekoliv.
Dá se platit eurem?
Také s eurem dostanete možnost platit za vybraný sortiment. Nemůžete se však na to spoléhat vždy, proto je vhodná směna za svatotomášskou dobru.
Dá se domluvit anglicky?
V hlavním městě a v těch větších, které jsou zájmem mnohých turistů budete mít možnost domluvit se anglicky na přiměřené úrovni. Ta se bude lišit místo od místa a zařízení od zařízení. V odlehlejších oblastech se vám určitě hodí několik základních frází v portugalštině, která je oficinálním jazykem na Svatém Tomáši a Princově ostrově.
Jaké jsou možnosti vnitrostátní dopravy?
Svatý Tomáš a Princův ostrov nabízí poměrně omezené množství dopravy. Přeprava mezi oběma ostrovy je celkem zřejmé. V tomto směru jasně vede lodní doprava. Pokud se chcete dostat z místa na místo na ostrově, nabízí se vám tyto varianty přepravy. Na žádné autobusy zde víceméně nenarazíte, takže vsadit můžete pouze na taxíky. Ty jezdí do všech částí ostrova a obvykle si cenu za jízdu dohodnete předem. Jestliže budete chtít být vlastními pány času, pronajměte si vůz v některé z místních autopůjčoven. Vždy volte vozy 4x4, protože jen málo silnic na Svatém Tomáši a Princově ostrově je zpevněného charakteru. Jestliže budete toužit po opravdovém luxusu, máte možnost zvolit pronájem automobilu i s řidičem. Ale vzhledem k malé rozloze ostrovů, nenáročnému provozu a dobrému značení je to celkem zbytečné. Využít lze také půjčení jízdního kola.
Jaká je dostupnost internetu na Svatém Tomáši a Princově ostrově?
K internetu budete mít přístup v lepších hotelích a na některých turisticky vyhledávaných místech. Zahraniční roaming v rámci českých operátorů není vhodný, protože vás vyjde hodně draho.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Nejkratší čas strávený v letadle letícím z letiště Václava Havla na Svatý Tomáš a Princův ostrov bude kolem 13 hodin.