Afrika

Očkování na Svatý Tomáš a Princův ostrov

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Žádné povinné očkování v rámci dovolené na Svatém Tomáši a Princově ostrově potřebovat nebudete. Pouze s jedinou výjimkou. A to tehdy, když na ostrovní stát přicestujete z destinace s endemickým výskytem žluté zimnice. Pak musíte mít mezinárodní očkovací průkaz s tímto očkováním.

Podceňovat byste ostatně neměli ani očkování doporučovaná mnohými zdravotnickými organizacemi. Jejich volba je pochopitelně pouze na vás, jde však o praktickou preventivní ochranu. Je to žloutenka typu A, žloutenka typu B, břišní tyfus, tetanus, meningitida a cholera.

Zdravotní rizika na Svatém Tomáši a Princově ostrově

Základem bezproblémové a spokojené dovolené v tomto ostrovním státu je jediné, a to patřičné dodržování hygienických návyků, díky čemuž se vyhnete nejrůznějším nákazám. Pokud plánujete návštěvu deštných pralesů ve vyšší nadmořské výšce, počítejte s rizikem v podobě malárie. V jejím případě si se sebou můžete zabalit odpovídající množství antimalarik. Na ostrovech pak používejte účinné repelenty proti komárům, jež jsou hlavními přenašeči malárie.

Obecně na sebe buďte dostatečně opatrní, protože zdravotnická zařízení na Svatém Tomáši a Princově ostrově nejsou na tak vysoké úrovni, takže s rozsáhlejšími zákroky byste byli převáženi do jiných destinací.

Čistota vody z vodovodu

Kohoutková voda nepatří mezi nejlepší, a to především mimo velká města, kde je nutné ji za všech okolností důkladně převařit. Mnohem jistějším způsobem konzumace pitné vody je pochopitelně nákup té balené. Tu používejte také při omývání všeho ovoce a zeleniny, čímž se vyvarujete nežádoucím střevním obtížím.