Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Svatý Tomáš a Princův ostrov: průvodce

27°C
Aktuálně
25°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
ST flag

Svatý Tomáš a Princův ostrov

Hodnocení průvodce: 9.2

Plovoucí ráj pro ekoturisty, takový je ostrovní stát Svatý Tomáš a Princův ostrov, který je pomyslnou džunglí radosti a dobrodružství. Místo do jisté míry nedotčené, kde můžete spatřit překrásný a ztracený svět. Lokality, jež vás vytrhnou z víru velkoměsta a přenesou do pozemského ráje. Takový je Svatý Tomáš a Princův ostrov. V rámci cesty na oba ostrovy se vám dostane přirozené odměny, poznání tamních tradic, vstřícnosti místních obyvatel a ryzí přírody. Dovolená na Svatém Tomáši a Princově ostrově se stane nezapomenutelnou, a to především díky fantastickému a exotickému prostředí ve spojení s možností realizovat spoustu aktivit.

Svatý Tomáš a Princův ostrov jsou součástí ostrovního státu, který tvoří ještě několik dalších malých ostrůvků. Tyto dva jsou pochopitelně největší a leží od sebe asi 140 kilometrů. Od pobřeží Gabonu a Rovníkové Guinei jsou vzdáleny 250 kilometrů. Ostrovní stát v Africe v Guinejském zálivu má sopečný charakter, což mimochodem dokazuje i jeden z největších vrcholů Pico de Sao Tome s výškou 2 024 metrů nad mořem. Kromě pláží se setkáte především s rovníkovými lesy, jež pozvolna přechází do deštných pralesů nacházejících se ve vyšší nadmořské výšce.

Co navštívit na Svatém Tomáši a Princově ostrově

Vzhledem k tomu, že Svatý Tomáš a Princův ostrov jsou odlehlejšími exotickými destinacemi, kde nenarazíte na nepříjemné zástupy turistů, budete mít rozlehlé pláže v podstatě jen pro sebe. To pochopitelně vybízí ke koupání, šnorchlování a relaxaci. Zaměřit se můžete také na prozkoumávání tamní koloniální architektury nebo si naplánujete výlety do přírody. Treky do vyšší nadmořské výšky můžete spojit například s oblíbeným pozorováním ptáků. Těch je k vidění až 135 druhů.

Mapa souostroví Stavého Tomáše a Princova ostrova vám prozrazuje, že objevovat můžete přemíru exotických lokalit. Vyhledat lze například vyhlášená potápěčská střediska, jakými jsou Pestana Eqador, Pedra de Adalio a Lagoa Azul. Spoustu krás ukrývá Národní park Obo, kde se mimochodem nachází již zmiňovaná nejvyšší hora Pico de Sao Tome. Ujít si nenechte ani přírodní úkaz označovaný jako pekelná tlama Boca do Inferno, Hells Mouth. Návštěvy podmořských jeskyní jsou vskutku nezapomenutelným zážitkem. Svatý Tomáš a Princův ostrov jsou ideální místa pro pozorování želv, jež naleznete v oblasti Praia Jalé. Jestliže budete chtít dát přednost rozmanité architektuře, musíte vyrazit do hlavního města tohoto ostrovního státu. Čeká tam na vás kupříkladu kostel Our Lady of Grace Cathedral, prezidentský palác, ale i proslulá pevnost Sao Sebastiao.

Místní kuchyně

Je naprosto pochopitelné, že velkou část tamní gastronomie tvoří především plody moře a ryby, které jsou připravované na spoustu způsobů. Mezi používanými ingrediencemi jsou ty, jež si místní vypěstují. To znamená, že v jídlech objevíte kopr, kakao, kukuřici, ananas, chlebovník, avokádo, banány, palmový olej a mnohé další. Z masa jednoznačně vede to kuřecí, které je obvykle připravováno ve speciální omáčce zhotovené z vína, kávy, smetany a koření. Když si budete chtít pochutnat na tradiční rybě, okuste pokrm zvaný Barriga de Peixe, což je grilovaná ryba se sladkými bramborami, rýží a chlebovníkem. Mezi oblíbená tamní jídla patří i rýžová kaše s kokosovým mlékem, jíž se říká Arroz Doce. Vedle hlavních pokrmů si pochutnáte také na sladkých dezertech, kde určitě vedou palačinky z kokosu Acucarinhas, ale i čokoládové pěny a kukuřičná kaše se skořicí a cukrem.

Afrika - další destinace

9.3Výjimečné
7.7Dobré
6.6Dobré
8.5Skvělé
9.5Výjimečné
8.5Skvělé
Demokratická republika Kongo
Demokratická republika Kongo: průvodce