Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Bezpečnost v Tádžikistánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Tádžikistán bezpečný?

Tádžikistán lze zařadit do relativně bezpečných zemí světa. S kriminalitou se zde budete setkávat spíše výjimečně, a to hlavně ve větších městech. I přesto byste neměli podceňovat základní bezpečnostní opatření. To znamená, na přelidněných místech si důkladně hlídejte své osobní věci před kapsáři. Jde primárně o peníze, doklady, mobilní telefony a podobně. Večer se vyvarujte odlehlejším čtvrtím.

Přírodní katastrofy

Z hlediska přírodních katastrof se v Tádžikistánu nemusíte pravděpodobně ničeho obávat. Jediné, na co si dávejte pozor jsou treky a výšlapy v horách, abyste nenarazili na nebezpečné sesuvy půdy. V zimě to platí také, tam může být hrozícím nebezpečím lavina.

Na co si dát v Tádžikistánu pozor?

Díky vysoké pohostinnosti tamních obyvatel nebudete mít pravděpodobně s ničím problémy. Myslete na to, že většina lidí jsou sunnitští muslimové, takže ctěte jejich zvyky. Někdy můžete narazit pouze na určitou laxnost při vyřizování některých věcí. Místní mají na vše dostatek času. Někteří policisté a úředníci se mohou snažit komplikovat váš pobyt v zemi s jediným úmyslem. A tím je drobný úplatek, jež by z vás rádi vymámili. I na takový přístup se raději připravte.

Postoj k alkoholu

I když je Tádžikistán spojen s islámským náboženstvím, většina občanů není tak ortodoxních, takže alkohol je běžně k dostání. Ať už jde o restaurace nebo supermarkety. Můžete samozřejmě přijet do oblastí, kde bude jeho dostupnost omezenější. Za zkoušku stojí nejenom tamní pivo Sim-sim, ale také oblíbená vodka.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Taškentu

3-Navnichol 6

Mirzo-Ulugbekskij rajon

100041 Tashkent

Tel.: 00998 71-120 6071

Email: tashkent@mzv.cz