Asie

Očkování do Tádžikistánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Potřebuji nějaké očkování?

Vaše dovolená do Tádžikistánu nebude spojena s žádným povinným očkováním. Využít byste však měli očkování doporučovaná, a to především s ohledem na to, do jaké oblasti se chystáte. Základem všeho by mělo být očkování proti žloutence typu A, žloutence typu B, břišnímu tyfu a tetanu. Vzhledem k tomu, že v Tádžikistánu proběhla i epidemie obrny, je lepší mít i toto očkování. Stačí, když nebude starší deseti let.

Zdravotní rizika v Tádžikistánu

Zdravotní rizika vám mohou hrozit podle toho, do jaké oblasti Tádžikistánu se vydáte. Pokud to bude lokalita Horního Badachšánu a okolí, pak myslete na to, že v těchto místech se občas vyskytuje cholera, proti níž se pochopitelně můžete nechat před odjezdem očkovat. Naopak při návštěvě nížinných oblastí se můžete setkat s občasným výskytem malárie. I na toto zdravotní riziko se však lze zavčasu připravit. Pro jistotu nepodceňujte ani očkování proti vzteklině, jelikož v blízkosti osad se pohybuje spousta zvířat, z nichž některá mohou trpět touto nemocí.

Čistota vody z vodovodu

Informace o pitné vodě se v rámci nejrůznějších zdrojů trochu různí. Některé oblasti ji mohou mít pitnou, jiné zase nikoliv. Pokud při své dovolené v Tádžikistánu nechcete pokoušet štěstí, vsaďte raději na vodu balenou, a té kohoutkové se preventivně vyhýbejte.