Bezpečnost na Taiwanu - kriminalita a bezpečnostní rizika | cKlub.cz
Asie

Bezpečnost na Taiwanu

Je Taiwan bezpečný?

Tchaj-wan patří mezi bezpečné asijské země. Žádné vyšší riziko na vás nečeká ani ve velkých městech. Možná za to může i celkem hustý kamerový systém, který je takovým pomyslným strašákem místních zlodějíčků. I přesto se na něj v plné míře nespoléhejte a pokud budete navštěvovat lidnatější oblasti, hlídejte si své osobní věci.

Přírodní katastrofy

Na Tchaj-wanu se bohužel můžete setkat se dvěma nejčastějšími přírodními riziky. Tím prvním je zemětřesení. Před návštěvou ostrova byste se měli určitě informovat o tom, jak se v takových situacích zachovat. Mnohdy na ně budete upozorněni s určitým předstihem. Daleko lepší upozorňování obyvatelstva funguje v rámci druhého rizika. Tím jsou tajfuny, které lze poměrně přesně předvídat. Jejich výskyt je nejčastěji v období léta, a to od června do konce srpna.

Na co si dát na Tchaj-wanu pozor?

Na Tchaj-wanu si z pohledu chování nemusíte dávat pozor v podstatě na nic. Místní obyvatelé jsou velice mírumilovní a přátelští. Ani nejrozšířenější náboženství v zemi, jímž je buddhismus vás nebude omezovat. Lidé jsou v tomto směru tolerantní k západním turistům a nevyžadují po nich žádné speciální společenské chování.

Postoj k alkoholu

Při cestě na Tchaj-wan byste měli vědět to, že si sebou můžete přivést až jeden litr alkoholu. V rámci jeho dostupnosti na ostrově nebudete omezováni. Je ale pravdou, že místní alkohol moc nekonzumují, takže vyrazit na Tchaj-wan za alkoholickými dýchánky není asi úplně ten nejlepší nápad.

Důležité kontakty

Ekonomická a kulturní kancelář na Tchaj-wanu

7F-Room B

No. 200, Keelung Road

Sec. 1

110 71 Taipei

Tel.: +886-2-27225100

Email: taipei_ceco@mzv.cz

Oblíbené hotely: Tchaj-wan

    Nenalezeny žádné záznamy.