Asie

Průvodce pro Taiwan

22°C
Aktuálně
22°C
Průměrně

Taiwan

Hodnocení průvodce: 9.4

Čínská republika neboli Taiwan, pro mnohé také Tchaj-wan. Pod tímto slovním označením můžete narazit na ostrov skrývající letité krásy, přinášející podobu moderní doby a sázející hlavně na dobrodružnost a temperament. Dovolená na Tchaj-wanu se pro vás stane nezaměnitelná, a to díky asijské sofistikovanosti a malebnosti tohoto ostrova. Ohromné mořské útesy, nekonečné vrcholky hor, tropické lesy a přímořské oblasti plné života. V rámci cesty na Tchaj-wan okusíte opravdové hodnoty hrdých obyvatel, nahlédnete do stovky let starých tradic a budete mít jedinečnou příležitost poznat okouzlují faunu a...

Čínská republika neboli Taiwan, pro mnohé také Tchaj-wan. Pod tímto slovním označením můžete narazit na ostrov skrývající letité krásy, přinášející podobu moderní doby a sázející hlavně na dobrodružnost a temperament. Dovolená na Tchaj-wanu se pro vás stane nezaměnitelná, a to díky asijské sofistikovanosti a malebnosti tohoto ostrova. Ohromné mořské útesy, nekonečné vrcholky hor, tropické lesy a přímořské oblasti plné života. V rámci cesty na Tchaj-wan okusíte opravdové hodnoty hrdých obyvatel, nahlédnete do stovky let starých tradic a budete mít jedinečnou příležitost poznat okouzlují faunu a flóru. Tchaj-wan si získá srdce všech milovníků dálek, objevování a vynikající gastronomie.

Tchaj-wan je součástí Tchajwanského průlivu a v celosvětovém měřítku se řadí ke čtvrtému největšímu státu na světě. Jeho nedílnou součástí jsou pohoří rozdělená od několika oblastí, jež půlí ostrov na dvě části. Je to Tatchunské sopečné pohoří, Pobřežní hory, Sněžné hory, Střední hory, Ališanské hory a Jüšanské hory. Ty nejvyšší vrcholky se táhnou do výšky až 3 952 metrů nad mořem. Tchaj-wan je zkrátka dech beroucí zemí.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Tchaj-pej
Úřední jazyk čínština
Rozloha 36 193 km²
Oficiální měna taiwanský dolar
Hlavní náboženství buddhismus
Časové pásmo UTC+8
Podnebné pásmo subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ne

Co lze dělat na Taiwanu

Vzhledem k tomu, že Tchaj-wan je ostrovem, je patrné, že v jeho pobřežních částech si budete moci užívat nekonečných vodních radovánek. Oblíbené je bezpochyby surfování. Hned za ním je potápění a šnorchlování. Z pláží to budete mít jen kousek k tomu, abyste poznali opravdový noční život ostrova. V okamžiku, kdy vás omrzí nakupování ve velkých městech, je čas vyrazit za dobrodružstvím, například na některý z treků. Míst k tomu určených je totiž míce než dost, což ostatně dokazuje mapa Tchaj-wanu.

Typickým představitelem přírodních krás je rozhodně Národní park Taroko, kde objevíte například mramorový kaňon, překrásné vodní toky, hory a vodopády. Odtud můžete vyrazit k jezeru Slunce a Měsíce, které má rozlohu až osm kilometrů čtverečních. Populární je také hora Yushan, kam lze vystoupat a národní vyhlídková oblast Alishan. Její vrchol se jmenuje Tower Hill a přináší vám nezapomenutelný výhled po okolí. Z pohledu pamětihodností rozhodně vyrazte do hlavního města Tchaj-pej, kde se nachází Národní palácové muzeum, velká botanická zahrada, opěvovaný mrakodrap Taipei 101 a historická usedlost Lin Antai. Zapomínat byste neměli ani na chrámy ve městě Tchaj-nan a nejstarší konfuciánský chrám ve městě Čang-chua. Tam se mimo jiné nachází velká podobizna Budhy. Jestliže budete chtít navštívit přilehlé ostrovy Tchaj-wanu, pak zvolte ten nejzajímavější, kterým je Orchideový ostrov, jehož název je jasně vypovídající.

Místní kuchyně

Tchajwanská gastronomie sází především na jednoduchost a lehkost. To znamená, že v jídelníčku narazíte na mořské plody v kombinaci s rýží. Jde o jednu z nejpoužívanějších ingrediencí vůbec. Na mnoha pokrmech lze samozřejmě postřehnout i prvky ostatních blízkých kuchyní, jakými jsou například čínská nebo japonská. Pakliže budete při ochutnávce tradičních jídel začínat polévkou, rozhodně si dejte některý z nabízených vývarů s nudlemi a zeleninou. Výjimkou nejsou ani plněné knedlíčky v polévce. Pokud vyrazíte na noční trhy, budete si moci dát opravdu cokoliv, od kuřecích pařátů až po nejobdivuhodnější mořské plody. Je však pravdou, že i na první pohled nevábně vypadají pokrmy vynikají svou lahodností.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Tchaj-wan

    Nenalezeny žádné záznamy.

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
6.5Dobré
8.7Skvělé
8.3Skvělé
7.9Dobré
7.8Dobré