Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Asie

Časté otázky cestovatelů na Taiwan

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Výjimečně, americký dolar vám poslouží hlavně k výměně peněz za tchajwanský dolar.
Dá se platit eurem?
Nikoliv, eura budete schopni směnit pouze za tchajwanské dolary. V některých směnárnách můžete mít navíc problém s tím, že vám nemusí být eura přijata.
Dá se domluvit anglicky?
Především mladší generace tamních obyvatel se s vámi anglicky domluví. Nejrozšířenější je angličtina ve velkých městech a v turisticky vyhledávaných oblastech. Jinde vládne spíše čínština a tchajwanština.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Při cestování ve větších městech vedou taxi služby a MHD. Jde o cenově nejdostupnější druh přepravy, který bude asi i nejméně komplikovaný. Pokud se rozhodnete půjčit si auto, ve městě buďte hodně ostražití, protože tam jezdí spousta skútrů a předpisy se občas nedodržují. Půjčení auta při poznávání ostrova mimo velká města už je přijatelnější, avšak pozor na značení v jazyce, který vám nemusí být srozumitelný. Na delší vzdálenosti se s oblibou využívají autobusy. Musíte si však pohlídat to, abyste si jízdenku rezervovali v komfortnějším a pohodlnějším modelu. Vsadit můžete i na železniční přepravu, v rámci níž okusíte třeba rychlovlak ze severu na jih ostrova.
Jaká je dostupnost internetu na Taiwanu?
S dostupností internetu na Tchaj-wanu nebudete mít větších problémů. Rozhodně ne v turisticky vyhledávaných oblastech a ve velkých městech. Mimo ně lze využít služeb tamních operátorů.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Cesta z letiště Václava Havla do Tchaj-wanu trvá zhruba 14 – 16,5 hodiny letu.

Oblíbené hotely: Tchaj-wan

    Nenalezeny žádné záznamy.