Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Bezpečnost v Thajsku

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Thajsko bezpečné?

Thajsko patří obecně mezi bezpečnější země světa, přesto jsou zde oblasti na jihu, kde se můžete setkat se zvýšenou kriminalitou. Jestliže má být vaše dovolená bezpečná, měli byste se vyvarovat jistým situacím a dodržovat určitá pravidla.

Důkladně si hlídejte své osobní věci a peníze, a to především na více frekventovaných místech, protože ty jsou doslova rájem kapsářů. Zvýšené opatrnosti dbejte také při výběru peněz z bankomatů nebo při směně v zapadlých směnárnách. Tam hrozí riziko krádeže. Pokud to jenom trochu jde, nechte si většinu svých cenností v hotelovém trezoru.

Před cestou do dané oblasti se informujte o bezpečnosti prostřednictvím veřejných či zpravodajských zdrojů. Pozor si dejte na drogy, za které hrozí až tresty smrti.

Přírodní katastrofy

Přírodní nebezpeční v Thajsku mohou představovat zemětřesení, a to kvůli výskytu země na tektonických deskách. To může zároveň způsobit i tsunami. Jde však o slabé záchvěvy. Zároveň je třeba dávat pozor v období monzunových dešťů. Pak mohou lokálně vznikat záplavy ve vybraných oblastech, popřípadě hrozí nebezpečné sesuvy půdy.

Na co si dát v dané zemi pozor?

Chcete-li zapadnout mezi místní obyvatele a nezpůsobit žádné faux pas, pak byste měli dodržovat několik zásad společenského chování. Například ženy by neměly chodit příliš vyzývavě oblečené, a to platí dvojnásob, pokud jdou na významnější událost. V zemi je obecně díky místnímu náboženství k tomuto tématu přistupováno celkem přísně. Dokazuje to například nudismus, který je zde zakázaný.

Dále se nedotýkejte hlavy tamních obyvatel a zároveň nenatahujte nohy k jiné osobě, protože jde o nečistou část lidského těla. Při konverzaci nezvyšujte hlas a někdy se vyplatí hovořit spíše krátce než dlouze. V okamžiku, kdy vyrazíte na nějaké posvátné místo, jakým je třeba chrám, zujte se před ním a nedotýkejte se svatých postav.

Postoj k alkoholu

Thajsko je v případě alkoholu trochu konzervativnější. Místní mají nastolena celkem přísná pravidla spojená se samotným prodejem. A to například jen v danou denní dobu. Při významných událostech nebo svátcích na něj můžete narazit dokonce jen výjimečně. Určitě jej neobjevíte poblíž škol, čerpacích stanic, kulturních objektů a podobných nemovitostí.

Zakoupit si jej můžete v hotelích a vybraných klubech, které jsou připraveny pro turisty. Počítat však musíte s podstatě vyššími náklady než v běžném obchodě.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Bangkoku

71/6 Ruam Rudee Soi 2, Ploenchit Rd.

Lumpini, Pathumwan

10330 Bangkok

Kingdom of Thailand

Tel.: +66-(0)2-250-9223

Email: bangkok@embassy.mzv.cz

Oblíbené hotely: Thajsko

 • 9,1Výjimečné
  Coral Cove Chalet
  Thajsko - Koh Samui
 • 8,6Skvělé
  The Green Park
  Thajsko - Pattaya
 • 8,7Skvělé
  Khao Lak Palm Beach Resort
  Thajsko - Khao Lak
 • 9,7Výjimečné
  Haadson Resort Khao Lak
  Thajsko - Khao Lak
 • 9,8Výjimečné
  Narai
  Thajsko - Bangkok
 • 8,2Skvělé
  Ibis Pattaya
  Thajsko - Pattaya
 • 8,9Skvělé
  Long Beach Garden
  Thajsko - Pattaya
 • 9Výjimečné
  Sunset Park Resort And Spa
  Thajsko - Pattaya
 • 8,4Skvělé
  Ibis Koh Samui
  Thajsko - Koh Samui
 • 7,5Dobré
  Loma
  Thajsko - Pattaya
 • 8,6Skvělé
  Arayaburi Boutique Resort
  Thajsko - Koh Samui
 • 8,6Skvělé
  Woodlands Hotel & Resort
  Thajsko - Pattaya