Thajsko - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Asie

Thajsko: průvodce

29°C
Aktuálně
28°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
TH flag

Thajsko

Hodnocení průvodce: 9.5

Thajsko je zemí mnoha tváří, která na vás bude působit uvolněně, velkoryse a rozmanitě. Při své dovolené si můžete vybírat mezi lidnatými městy s osobitou atmosférou nebo dáte přednost venkovskému pojetí, kde na vás čekají rýžová pole a zcela odlišný svět. Thajsko je zdrojem mnohých exotických cílů, jež jsou podpořeny spoustou posvátných míst a chrámů. Azurové zátoky, tropické počasí a nepropustná džungle. To je to proč lidé navštěvují tuto destinaci spojenou s vynikající a osvěžující gastronomií a kulturou.

Thajsko je zdrojem inspirace a zážitků pro nepřeberné množství charakterově odlišných turistů. Každý si v tomto směru přijde na své, ať už zvolí proslulý Bangkok, vyrazí na ostrov Phuket nebo dá přednost přímořským letoviskům, jakými jsou Čiang Mai a Pattaya. Thajské království vás okouzlí řadou „NEJ“, mezi které patří například hora Doi Inthanon na nejvyšším pohoří Tanen Tauggyi.

Průvodce pro oblíbené destinace: Thajsko

Co navštívit v Thajsku

Thajské království je zdrojem mnoha aktivit. Vaše dovolená může dle potřeby nabývat nejrůznějších směrů. Pokud se nechcete věnovat jen plážovým sportům – kiteboarding, surfing a windsurfing, můžete vyzkoušet jízdu na koních nebo na slonech. Velice oblíbený je také golf, bungee jumping nebo let balónem. V Thajsku se lze samozřejmě oddávat i příjemné relaxaci, kterou vám zprostředkují thajské masáže.

Thajsko je rájem dobrodruhů, digitálních nomádů a lidí vyhledávajících opravdovou exotiku. Pokud se vydáte na dovolenou do Thajska, můžete pochopitelně objevovat spoustu charakterově odlišných míst. Na vlastní kůži okuste například ruch hlavní metropole. Bangkok je městem, kde poznáte tamní kulturu, ale i řadu historických památek. Dokazuje to například chrám Wat Phra Kaeo, Královský palác, chrámový komplex Wat Pho a palác Vimanmek. Město mnoha protikladů si vás získá svou pestrostí.

Podobně zajímavých měst je v Thajsku více než dost. Patříte-li k milovníkům zábavy a nočního života, navštivte město Pattaya, kde se mimochodem nachází i zábavní parky. Milovníci historie si do svého cestovatelského itineráře zapíší cíle typu Sukhothai. Jde o město na seznamu světového dědictví UNESCO, jehož vznik proběhl ve 13. století. Kromě tamního Královského paláce je vyhledávaný hlavně historický park. Mnohé, co nabídnout má také druhé největší město Thajska zvané Chiang Mai. Odsud mimochodem řada turistů vyráží na dobrodružné treky do džungle. K významným památkám patří chrám Wat Chiang Man a Wat Phra Sing.

Když se řekne Thajsko, určitě nezapomeňte na bílý vs. černý chrám neboli na město Chiang Rai, které si vás podmaní především svým malebným okolím. Lidé vyznávající volnomyšlenkářský život by neměli minout město Pai. V jeho okolí jsou jeskyně, vodopády a termální prameny. Tohle všechno si můžete projet na vypůjčeném skútru. S Thajskem se pojí také slavný most přes řeku Kwai. Ten se nachází ve městě Kanchanaburi. Kapitolou samou o sobě je pak hlavní město bývalého Siamského království nesoucí název Ayutthaya. Takové pomyslné thajské Benátky, které na svém území ukrývají chrám Wat Chaiwatthanaram, Velký palác zvaný Wat Phra Si Sanphet, Wat Mahathat a klášter z roku 1424 Wat Ratchaburana.

Thajsko je zemí mnoha tváří, proto byste měli poznat také městečko Mae Klong, které je výjimečné svou unikátní tržnicí. Přímo jejím středem prochází železnice. Milovníci khmerské architektury v podání nejrůznějších chrámů mohou směřovat do města Phanom Rung, kde je takových staveb více než dost. Pak jsou to i krásné ostrovy představují dokonalé exotické ráje. Typickým příkladem je ostrov Koh Chang a ostrov Ko Samui. Právě na něm leží Národní park Ang Thong, přírodní úkaz Hin Ta Hin Yai a spousta krásných pláží. Pomyslným favoritem mezi ostrovy je souostroví Phi Phi, konkrétně ostrůvek Phi Phi Leh. Zátoka Ao Maya a mnohé jiné vám doslova vyrazí dech.

Milovníci a vyznavači přírodních zajímavostí si na své přijdou při průzkumu ostrova Koh Lanta, který je skutečně nedotčený. Patříte-li k vyznavačům horských oblastí, zamiřte do Národního parku Erawan, kde je stejnojmenný vodopád. Pestrou faunu a flóru nabízí také Národní park Phu Kradueng. Až třicetimetrový vodopád je viditelný v Národním parku Phu Ruea.

Dovolená v Thajsku je primárně spojena s relaxací na těch nejkrásnějších plážích světa. Poznávat můžete dech beroucí podmořský svět na mnoha místech této destinace. Na ostrově Krabi vyrazte na pláž Railey Beach. Ostrov Ko Samui naopak skrývá svou pýchu pod názvem Lamai Beach. Na ostrově Phuket je to pláž Kata Beach či Patong Beach a na ostrově Ko Chang se vaším centrem relaxace stane pláž White Sand Beach.

Místní kuchyně

Thajská gastronomie je považována za velice pestrou a rozmanitou. Velký důraz je kladen na rychlejší přípravu jednotlivých pokrmů a také jejich celkovou ostrost. Hlavními ingrediencemi ve většině kuchyní jsou rýže, mořské plody a olej. Na své si přijdou i příznivci hmyzu, ze kterého vznikají nejrůznější jídla představující jistou delikatesu. Za thajské národní jídlo je označována směs rýžových nudlí v kombinaci s vajíčkem, tofu, zeleninou, sušenými krevetami a oříšky. Tento pokrm je nazýván Phat Tai. Ochutnat však můžete i kuřecí kari s krevetami Kaeng Phanaeng, kuře na grilu Khao Mú Yang či maso v kokosové omáčce Pha Néng. Oblíbená je thajská zmrzlina, jejíž hlavní ingrediencí je třtinový cukr a kokosové mléko.

Ve výčtu lahodných thajských pokrmů samozřejmě můžeme pokračovat. Ochutnejte kuře pečené v bylinkách a medu zvané Kai Yang. I milovníci vepřového si přijdou na své. Dokazuje to Mu Pat Prio Wan, což je sladkokyselé vepřové maso. Patříte-li k příznivců mořských plodů, zaměřte se na krevetové špízy zvané Nam Phrik Kung Siap. Vypíchnout bychom mohli také laskominu v podání zelného listu plněného jikrami. Takové jídlo v jídelním lístku hledejte pod názvem Ho Mok Khai. A co dobrého si dát na závěr? Může to být třeba dezert hodně připomínající marcipán. Tomu se říká Luk Chup. Když dostanete chuť na sladkou ledovou kávu, vsaďte na Oliang.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Thajsko

 • 9,1Výjimečné
  Coral Cove Chalet
  Thajsko - Koh Samui
 • 8,6Skvělé
  The Green Park
  Thajsko - Pattaya
 • 8,7Skvělé
  Khao Lak Palm Beach Resort
  Thajsko - Khao Lak
 • 9,7Výjimečné
  Haadson Resort Khao Lak
  Thajsko - Khao Lak
 • 9,8Výjimečné
  Narai
  Thajsko - Bangkok
 • 8,2Skvělé
  Ibis Pattaya
  Thajsko - Pattaya
 • 8,9Skvělé
  Long Beach Garden
  Thajsko - Pattaya
 • 9Výjimečné
  Sunset Park Resort And Spa
  Thajsko - Pattaya
 • 8,4Skvělé
  Ibis Koh Samui
  Thajsko - Koh Samui
 • 7,5Dobré
  Loma
  Thajsko - Pattaya
 • 8,6Skvělé
  Arayaburi Boutique Resort
  Thajsko - Koh Samui
 • 8,6Skvělé
  Woodlands Hotel & Resort
  Thajsko - Pattaya

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré