Asie

Průvodce pro Thajsko

37°C
Aktuálně
28°C
Průměrně
Vyhledat zájezdy pro destinaci: Thajsko

Thajsko

Thajsko je zemí mnoha tváří, která na vás bude působit uvolněně, velkoryse a rozmanitě. Při své dovolené si můžete vybírat mezi lidnatými městy s osobitou atmosférou nebo dáte přednost venkovskému pojetí,

Thajsko je zemí mnoha tváří, která na vás bude působit uvolněně, velkoryse a rozmanitě. Při své dovolené si můžete vybírat mezi lidnatými městy s osobitou atmosférou nebo dáte přednost venkovskému pojetí, kde na vás čekají rýžová pole a zcela odlišný svět. Thajsko je zdrojem mnohých exotických cílů, jež jsou podpořeny spoustou posvátných míst a chrámů. Azurové zátoky, tropické počasí a nepropustná džungle. To je to proč lidé navštěvují tuto destinaci spojenou s vynikající a osvěžující gastronomií a kulturou.

Thajsko je zdrojem inspirace a zážitků pro nepřeberné množství charakterově odlišných turistů. Každý si v tomto směru přijde na své, ať už zvolí proslulý Bangkok, vyrazí na ostrov Phuket nebo dá přednost přímořským letoviskům, jakými jsou Čiang Mai a Pattaya. Thajské království vás okouzlí řadou „NEJ“, mezi které patří například hora Doi Inthanon na nejvyšším pohoří Tanen Tauggyi.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Bangkok
Úřední jazyk thajština
Rozloha 513 120 km²
Oficiální měna bath (THB)
Hlavní náboženství budhismus
Časové pásmo UTC+7
Podnebné pásmo tropické
Létá přímá linka z Prahy? Ne

Co lze dělat v Thajsku

Thajské království je zdrojem mnoha aktivit. Vaše dovolená může dle potřeby nabývat nejrůznějších směrů. Pokud se nechcete věnovat jen plážovým sportům – kiteboarding, surfing a windsurfing, můžete vyzkoušet jízdu na koních nebo na slonech. Velice oblíbený je také golf, bungee jumping nebo let balónem. V Thajsku se lze samozřejmě oddávat i příjemné relaxaci, kterou vám zprostředkují thajské masáže.

Při toulkách po Thajsku si nenechte ujít ty nejlákavější zajímavosti, mezi něž bezpochyby patří řada posvátných míst a chrámů. Jedním z nich je Wat Pra That Chom Ping a Wat Chedi Luang Varavihara. V centru Bangkoku můžete spatřit například dům známého Jimma Thompsona. Pakliže jste milovníci vrcholových výšlapů, vydejte se na Koh Phi Phi Viewpoint, odkud se vám dostanete nezapomenutelného výhledu. Opomenout nesmíte ani na chrám Velkého Budhy zvaný Phuket Big Buddha. Pokud si nechcete nechat ujít noční život, vyrazte na Patong do Bangla Road nebo na Patong Beach. Přírodní úkazy mohou nabývat třeba podoby vodopádů v oblasti Chiang Rai – místo se jmenuje Tad Kwan Village Park & Waterfall. Ani jeskyně se slavným pavilonem Prayanakorn Cave vás nenechají chladnými.

Místní kuchyně

Thajská gastronomie je považována za velice pestrou a rozmanitou. Velký důraz je kladen na rychlejší přípravu jednotlivých pokrmů a také jejich celkovou ostrost. Hlavními ingrediencemi ve většině kuchyní jsou rýže, mořské plody a olej. Na své si přijdou i příznivci hmyzu, ze kterého vznikají nejrůznější jídla představující jistou delikatesu. Za thajské národní jídlo je označována směs rýžových nudlí v kombinaci s vajíčkem, tofu, zeleninou, sušenými krevetami a oříšky. Tento pokrm je nazýván Phat Tai. Ochutnat však můžete i kuřecí kari s krevetami Kaeng Phanaeng, kuře na grilu Khao Mú Yang či maso v kokosové omáčce Pha Néng. Oblíbená je thajská zmrzlina, jejíž hlavní ingrediencí je třtinový cukr a kokosové mléko.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Thajsko

 • od 33 169 Kč
  9Výjimečné
  Phi Phi Bay View Resort, Phi Phi, Andakira Hotel, Phuket, Sand Sea Resort, Krabi
  Thajsko - Phi Phi
 • od 33 890 Kč
  8,4Skvělé
  Ibis Koh Samui
  Thajsko - Koh Samui
 • 7,5Dobré
  Loma
  Thajsko - Pattaya
 • od 29 274 Kč
  9,4Výjimečné
  Sea Sand Sun Resort & Villas Pattaya
  Thajsko - Pattaya
 • 9,1Výjimečné
  Le Coral Hideway Beyond Phuket
  Thajsko - Phuket
 • od 27 226 Kč
  8,5Skvělé
  Krabi Resort
  Thajsko - Krabi
 • od 27 279 Kč
  7,9Dobré
  Orchidacea Resort Hotel
  Thajsko - Phuket
 • od 32 300 Kč
  7,9Dobré
  Centra By Centara Coconut Beach Resort Samui
  Thajsko - Koh Samui
 • od 23 388 Kč
  Siam Bayshore Resort And Spa
  Thajsko - Pattaya
 • Panviman Resort
  Thajsko - Ko Chang
 • od 58 340 Kč
  The Library
  Thajsko - Koh Samui
 • od 36 280 Kč
  Phi Phi Cabana Resort, Phi Phi, Patong Beach Hotel, Phuket, Lanta Sand Resort, Ko Lanta
  Thajsko - Phi Phi

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
9.7Výjimečné
9.1Výjimečné
8.9Skvělé
9.5Výjimečné
9.1Výjimečné