Thajsko - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Asie

Thajsko: průvodce

31°C
Aktuálně
28°C
Průměrně

Thajsko

Hodnocení průvodce: 9.5

Thajsko je zemí mnoha tváří, která na vás bude působit uvolněně, velkoryse a rozmanitě. Při své dovolené si můžete vybírat mezi lidnatými městy s osobitou atmosférou nebo dáte přednost venkovskému pojetí, kde na vás čekají rýžová pole a zcela odlišný svět. Thajsko je zdrojem mnohých exotických cílů, jež jsou podpořeny spoustou posvátných míst a chrámů. Azurové zátoky, tropické počasí a nepropustná džungle. To je to proč lidé navštěvují tuto destinaci spojenou s vynikající a osvěžující gastronomií a kulturou.

Thajsko je zdrojem inspirace a zážitků pro nepřeberné množství charakterově odlišných turistů. Každý si v tomto směru přijde na své, ať už zvolí proslulý Bangkok, vyrazí na ostrov Phuket nebo dá přednost přímořským letoviskům, jakými jsou Čiang Mai a Pattaya. Thajské království vás okouzlí řadou „NEJ“, mezi které patří například hora Doi Inthanon na nejvyšším pohoří Tanen Tauggyi.

Průvodce pro oblíbené destinace: Thajsko

Co navštívit v Thajsku

Thajské království je zdrojem mnoha aktivit. Vaše dovolená může dle potřeby nabývat nejrůznějších směrů. Pokud se nechcete věnovat jen plážovým sportům – kiteboarding, surfing a windsurfing, můžete vyzkoušet jízdu na koních nebo na slonech. Velice oblíbený je také golf, bungee jumping nebo let balónem. V Thajsku se lze samozřejmě oddávat i příjemné relaxaci, kterou vám zprostředkují thajské masáže.

Při toulkách po Thajsku si nenechte ujít ty nejlákavější zajímavosti, mezi něž bezpochyby patří řada posvátných míst a chrámů. Jedním z nich je Wat Pra That Chom Ping a Wat Chedi Luang Varavihara. V centru Bangkoku můžete spatřit například dům známého Jimma Thompsona. Pakliže jste milovníci vrcholových výšlapů, vydejte se na Koh Phi Phi Viewpoint, odkud se vám dostanete nezapomenutelného výhledu. Opomenout nesmíte ani na chrám Velkého Budhy zvaný Phuket Big Buddha. Pokud si nechcete nechat ujít noční život, vyrazte na Patong do Bangla Road nebo na Patong Beach. Přírodní úkazy mohou nabývat třeba podoby vodopádů v oblasti Chiang Rai – místo se jmenuje Tad Kwan Village Park & Waterfall. Ani jeskyně se slavným pavilonem Prayanakorn Cave vás nenechají chladnými.

Místní kuchyně

Thajská gastronomie je považována za velice pestrou a rozmanitou. Velký důraz je kladen na rychlejší přípravu jednotlivých pokrmů a také jejich celkovou ostrost. Hlavními ingrediencemi ve většině kuchyní jsou rýže, mořské plody a olej. Na své si přijdou i příznivci hmyzu, ze kterého vznikají nejrůznější jídla představující jistou delikatesu. Za thajské národní jídlo je označována směs rýžových nudlí v kombinaci s vajíčkem, tofu, zeleninou, sušenými krevetami a oříšky. Tento pokrm je nazýván Phat Tai. Ochutnat však můžete i kuřecí kari s krevetami Kaeng Phanaeng, kuře na grilu Khao Mú Yang či maso v kokosové omáčce Pha Néng. Oblíbená je thajská zmrzlina, jejíž hlavní ingrediencí je třtinový cukr a kokosové mléko.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Thajsko

 • 9,1Výjimečné
  Coral Cove Chalet
  Thajsko - Koh Samui
 • 8,6Skvělé
  The Green Park
  Thajsko - Pattaya
 • 8,7Skvělé
  Khao Lak Palm Beach Resort
  Thajsko - Khao Lak
 • 9,7Výjimečné
  Haadson Resort Khao Lak
  Thajsko - Khao Lak
 • 9,8Výjimečné
  Narai
  Thajsko - Bangkok
 • 8,2Skvělé
  Ibis Pattaya
  Thajsko - Pattaya
 • 8,9Skvělé
  Long Beach Garden
  Thajsko - Pattaya
 • 9Výjimečné
  Sunset Park Resort And Spa
  Thajsko - Pattaya
 • 8,4Skvělé
  Ibis Koh Samui
  Thajsko - Koh Samui
 • 7,5Dobré
  Loma
  Thajsko - Pattaya
 • 8,6Skvělé
  Arayaburi Boutique Resort
  Thajsko - Koh Samui
 • 8,6Skvělé
  Woodlands Hotel & Resort
  Thajsko - Pattaya

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré