Thajsko

Krabi: průvodce

35°C
Aktuálně
28°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Krabi

Krabi je název poměrně významné a oblíbené provincie Thajska, nacházející se na pobřeží Andamanského moře. Celková rozloha tohoto území je 4 709 kilometrů čtverečních a žije zde necelého půl milionu lidí. Do této provincie spadá více jak 120 dalších menších ostrůvků.

Tato oblast se vyznačuje především vápencovými vrcholky a přemírou dlouhých písečných pláží. Právě v této lokalitě byly v roce 1986 nalezeny lidské artefakty, jejichž stáří se odhaduje na 40 000 let.

Provincie Krabi je oblíbená i díky tomu, že se z ní poměrně snadno dostanete na další thajské ostrovy. Tím nejznámějším je pravděpodobně ostrov Koh Phi Phi. Krabi je situováno jižně od hlavního města Bangkoku.

Jaké nabízí Krabi památky a zajímavosti?

Co navštívit v Krabi

Když se řekne Krabi, každému se bezpochyby vybaví tyrkysové moře, tropické deštné lesy a okouzlující vápencové skály. To je však jenom začátek toho, co všechno vám toto místo může přinést. Poznáte zde i kus historie.

Dokazuje to například Tygří chrám označovaný jako Tiger Cave Temple. Dle místního jazyka se mu říká Wat Tham Sua. Ten objevíte zasazený v džungli. Nachází se v něm pozlacená socha Budhy, čeká vás přes 1 200 schodů a užijete si i nezapomenutelný panoramatický výhled. A proč zrovna Tygří chrám? Protože dle legendy zde v jeskyni býval tygr. Vaším dalším cílem se může stát budhistický chrám Wat Kaew Temple, který se nachází nedaleko Krabi Town. V tomto městě na vás čekají noční tržnice a zbytky zachovalých tradic tohoto thajského národa.

Přírodních skvostů v Krabi objevíte více než dost. Za úchvatnou podívanou se vydejte do přírodní rezervace Khao Phra Bang Khram, poblíž které se nachází vodopády Klong Thom Hot Springs nebo smaragdové jezero s horkými prameny zasazené opět do překrásné džungle. Cíl označovaný jako Emerald Pool doslova vybízí k relaxaci. Nezapomínejte ani na oblíbené mangrovníky, mezi nimiž dokonce vznikla speciální přírodní stezka Mangrove Nature Trail.  Vynechat byste neměli ani Diamantovou jeskyni Tham Phet (Phet Cave), kde se mimo jiné nachází jak jinak než socha Buddhy. Podobné krásy lze spatřit i v jeskyni zvané Tham Chao Le.

Několik dnů v Krabi si vyčleňte na poznávání překrásných plážových míst, kde se budete věnovat odpočinku a relaxaci. Za pomoci lodě se dostanete třeba na ukrytou pláž zvanou Railay Beach obklopenou skalami a zasazenou v džungli. Velkým lákadlem je pláž Ao Nang a podobné skvosty hledejte i na Koh Hong, kde budete moci šnorchlovat, potápět se a pozorovat korálové útesy. Díky přemíře zkamenělých mušlí je populární pláž Susan Hoi.

I přilehlé ostrůvky Krabi toho pochopitelně nabízí více než dost. Je to například ostrov Koh Kai označovaný jako kuřecí ostrov, kde se vám dostane doslova sněhobílých pláží. Vyhledávané je souostroví Phi Phi, kde je vyhlídka Phi Phi Viewpoint nebo dáte přednost konkrétnímu malebnému ostrůvku Phi Phi Leh. Dokonalým tropickým rájem na zemi s přemírou palem a mořským světem je ostrov Poh Poda. Milovníci filmu Jamese Bonda pak mohou zavítat na ostrov, kde některé části tohoto velkofilmu vznikaly - James Bond Island.

Specifika místní kuchyně

Obdivovatelé thajské gastronomie si zde bezpochyby přijdou na to své. Smažená rýže, nudlové polévky, masové a vegetariánské směsi, vynikající dochucení pokrmů a jídla zhotovená přímo před vámi z čerstvých surovin. Užívat si zde budete stylového stravování, třeba pod palmami přímo na pláži. Kromě thajské kuchyně vás díky vlivu zahraničních turistů čeká také ta americká, mexická a britská. A kde se najíst, abyste si opravdu pochutnali?

Vyhlášených míst je v Krabi více než dost. Mezi špičkové podniky patří například Hagi, Jenna´s Bistro & Wine, The Tavern a White Lotus. Spousta tradičních pokrmů na vás čeká v podnicích Sandwitch Me, Taj Palace Indian Restaurant, Kodam Kitchen a Sa-ing Restaurant & Bar.

Počasí

Připravit se musíte na celoroční průměrné teploty kolem 28 °C. Ty maximální mohou od února do května šplhat dokonce až k 38 °C. V noci teploty klesají k 20 °C až 22 °C, takže s žádným výraznějším ochlazením rozhodně nepočítejte. Na druhou stranu to přijde vhod při jakýchkoliv vodních hrátkách. Připravte se na vysokou vlhkost vzduchu. Vyvarovat byste se měli období mezi květnem a listopadem, které lze označit za hodně deštivé. Některé dny jdou doprovázeny opravdu vytrvalými a dlouhodobými dešti. Proto návštěvu Krabi plánujte raději ve zbývající části roku.

Bezpečnost

Oblast Krabi je bezpečnou za předpokladu, že zde budete dodržovat určité zásady. Pozor byste si měli dát třeba na místech s větší koncentrací lidí, kde mohou řádit pouliční kapesní zloději. Večer se nepouštějte do opuštěných oblastí, na které vás místní obyvatelé upozorní. Když si budete půjčovat nějaký dopravní prostředek, dávejte si pozor v provozu, a hlavně jej nepoškoďte, protože jsou za to s pomocí policie vymáhány poměrně vysoké sankce za odškodnění. Vyvarujte se jakýmkoliv drogám, jelikož tresty jsou zde příliš vysoké.

V Krabi byste neměli podceňovat ani období dešťů, jež sebou přináší lokální záplavy a sesuvy půdy. Plánování výletů do džungle v tomto čase je nebezpečné a je vhodné dbát doporučení místních obyvatel.

Měna

Provincii Krabi lze označit za cenově dostupnou. Na mnoha místech pořídíte věci a služby levněji nežli v České republice. Samozřejmě v lepších restauracích si jednoduše připlatíte. Vodítkem k cenovým nákladům v Krabi se vám mohou stát níže uvedené příklady.

 • Voda 1,5 litru = 16 Kč
 • Chleba = 30 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v obchodě = 45 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 75 Kč
 • Cappuccino = 50 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 20 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 80 Kč
 • Ubytování ve dvouhvězdičkovém hotelu = od 500 Kč za noc
 • Benzín cena za 1 litr = 22 Kč

Doprava

Do Krabi se z České republiky budete muset vydat za pomoci letecké dopravy. Z Prahy doletíte přímo na letiště Krabi, které se nachází asi 12 kilometrů od hlavního města. Doba letu s přestupy je přibližně 25 hodin. Cena letenky se pohybuje od 15 000 Kč. Z letiště do hlavního města máte možnost vypravit se následujícími způsoby.

 • Doprava prostřednictvím otevřeného pick-upu zvaného Songthaews vyjde na 50 bahtů.
 • Cesta autobusem v délce trvání 60 minut strojí přibližně 90 bahtů.
 • Za taxi služby zaplatíte od 300 bahtů.

Po Provincii Krabi se lze pohybovat s pomocí těchto dopravních prostředků.

 • Pokud se spolehnete na veřejnou dopravu, fungují zde pravidelné autobusové linky.
 • Jejich alternativou jsou nejrůznější dodávky, otevřené pick-upu a jim podobná vozidla.
 • Taxi služby v Krabi jsou hodně o dohodě, ale průměrně můžete za kilometr zaplatit 15 bahtů.
 • Ideální je projet si Krabi půjčeným automobilem, za který zaplatíte od 1 000 bahtů na den.
 • Na kratší výlety se vyplatí pronájem skútru. Jeho cena je od 200 bahtů na den.
 • Oblíbené je také půjčování jízdního kola.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Thajsko

 • od 65 280 Kč
  Rayavadee
  Thajsko - Krabi
 • od 38 980 Kč
  Aonang Villa Resort
  Thajsko - Krabi
 • Hotel Aonang Cliff Beach Resort
  Thajsko - Krabi
 • Hotel Railay Princess Resort & Spa
  Thajsko - Krabi
 • Phi Phi Bay View Resort, Phi Phi - Pláž Laem Hin, Andakira Hotel, Phuket, Sand Sea Resort, Krabi - Pláž Railay
  Thajsko - Krabi
 • od 49 149 Kč
  The Shellsea Krabi
  Thajsko - Krabi
 • od 44 449 Kč
  Sofitel Krabi Phokeethra Golf And Spa Resort
  Thajsko - Krabi
 • od 40 050 Kč
  Railay Bay Resort
  Thajsko - Krabi
 • od 35 390 Kč
  Ibis Styles Krabi Ao Nang
  Thajsko - Krabi
 • od 40 650 Kč
  Railay Village
  Thajsko - Krabi
 • Beyond Resort Krabi
  Thajsko - Krabi
 • Red Ginger Chic Resort
  Thajsko - Krabi

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré