Koh Chang - průvodce, památky, zajímavá místa | cKlub.cz
Thajsko

Koh Chang: průvodce

26°C
Aktuálně
28°C
Průměrně

Koh Chang

Koh Chang je názvem druhého největšího ostrova Thajska. Jeho velikost je 212,9 kilometrů čtverečních a náleží k němu několik desítek dalších ostrůvků. Ostrov je velice často označován jako Sloní ostrov, protože jeho tvar připomíná tohoto živočicha.

Z pohledu historie hrál ostrov Koh Chang poměrně významnou roli, protože se zde odehrála bitva u Koh Changu. Ta probíhala mezi Francouzi a Thajci 17. ledna roku 1941. Dnes se z něj stalo oblíbené a často vyhledávané výletní místo.

Ostrov Koh Chang je situován u východního pobřeží Thajského zálivu, a to velice blízko kambodžsko-thajské hranice. Jen pro zajímavost uvedeme, že ostrov se nachází asi 310 kilometrů od známého města Bangkok. Velkou část plochy ostrova zaujímá národní park.

Jaké nabízí Koh Chang památky a zajímavosti?

Co navštívit na Koh Changu

Koh Chang se stal vyhledávaným dovolenkovým rájem, čemuž odpovídají přímořské oblasti se vznikajícími letovisky. Relaxace a koupání jdou ruku v ruce s poznáváním, objevováním a pohybovými aktivitami.

Ostrov Koh Chang lze rozdělit na dvě části. Pokud se budete pohybovat na té západní, budete obklopeni především řadou zábavních center, restaurací, hotelů a přímořských letovisek. To východní část ostrova Koh Chang je zcela jiná. Odlehlejší a tolik nedotčená turistickým ruchem. Mnohem častěji zde narazíte na místní obyvatele a budete mít možnost prodírat se bujnou vegetací. Převažují zde hlavně mangrovové porosty.

Značnou část ostrova pokrývá Národní park Mu Koh Chang. Kromě husté džungle stojí za zmínku také nejvyšší vrchol zvaný Kaho Salak, jež dosahuje celkové výšky 744 metrů nad mořem.  Z přírodních skvostů jednoznačně vede vodopád Than, který je ukrytý v hornatém terénu a cesta k němu vede překrásnou přírodou. Mezi další populární vodopády se řadí Khlong Plu Waterfall a Khlong Nonsi Waterfall. Vydat se můžete po lávce Magrove Walk Way mezi mangrovovými porosty nebo dáte přednost náboženským objektům Wat Khlong Son a Wat Khlong Phrao. Vyhýbat byste se neměli ani vesnici Salak Phet.

Zábava na ostrově Koh Chang může nabývat nejrůznějších podob. Třeba mezi slony na místě zvaném Ban Changthai, mezi krokodýly v Crocodile & Snake Show a při nakupování ve White Sand Beach Night Food Market. Mezi oblíbené fakultativní výlety patří právě trekking na slonech nebo si vyjedete na některý z blízkých ostrůvků na lodi.

Při poznávání ostrova Koh Chang by byl hřích, kdybyste během cesty nezavítali na oblíbené a vyhlášené pláže, jež patří k doméně tohoto místa. Pokud máte rádi ruch, zajděte si na Hat Sai Khao pláž, kde na vás čeká především bohatý a doprovodný program. Naopak milovníci klidu musí směřovat na pláž zvanou Khai Mook Beach. Za návštěvu stojí i pláže Bang Bao, Laem Chaichet, Tha Nam Beach, Klong Prao a Kai Kae. Na poslední jmenované si užijete písečných ploch v kombinaci s čistou mořskou hladinou a palmami. V okolí jsou vyhledávané výlety na kajacích po ostrovech.

Specifika místní kuchyně

Návštěva ostrova Koh Chang bude pochopitelně spojena se specifickou a zároveň velice chutnou thajskou kuchyní. Připravit se musíte na to, že řada jídel bude pálivých. Hlavní ingrediencí jsou samozřejmě rýžové nudle a rýže jako taková. To vše v kombinaci s mořskými plody, různými druhy mas a zeleninou. Na mnoha receptech si určitě pochutnáte. V případě nápojů dávejte rozhodně přednost těm baleným, a to z hygienických důvodů.

Ostrov Koh Chang můžete poznat také z pohledu gastronomických zážitků. Ty vám zprostředkují například restaurace jako Tofu Kitchen, KC Restaurant, Rim Had Seafood, Tuscany House, Mordi e Fuggi, The Journey a Ciao Koh Chang.

Počasí

Na tomto thajském ostrově si užijete tropické klima, které je pro tuto lokalitu zcela vlastní. Celoroční denní teploty jsou kolem 33 °C až 35 °C. Ty nejnižší klesají v zimě k 23 °C, jinak i v noci se setkáte s teplotami mezi 25 °C až 28 °C. Takto hřejivé klima je pochopitelně spojeno se značnou vlhkostí. Období dešťů je zde nejintenzivnější od května do října. Nejméně dešťových srážek spadne od prosince do února. Průměrný roční úhrn se liší podle místa, a to mezi 1 200 až 1600 milimetry. Dovolenou na ostrově Koh Chang proto plánujte i s přihlédnutím k počasí.

Bezpečnost

Ostrov Koh Chang je pro turisty bezpečným místem. Stačí dodržovat jen několik málo zásad správného chování a nic vám nehrozí. Preventivně si dávejte pozor na své osobní věci, peníze a doklady na frekventovanějších místech, nevydávejte se do odlehlejších částí větších měst v noci a sami. Určitým typem nebezpečí může být i trochu hektická silniční doprava, takže v okolí silnic buďte dostatečně obezřetní. Nepodceňujte ani hygienu, která je v Thajsku obecně na nižší úrovni. Pijte pouze balenou vodu a potraviny si omývejte jenom v ní. Z toho plyne pozor při stravování u pouličních stánků.

Zvýšené pozornosti a rad místních obyvatel dbejte i při návštěvách přírodních míst. Informujte se na dané lokality a případná nebezpečí. Například v období dešťů to mohou být lokální záplavy, ale také nepředvídatelné sesuvy půdy.

Měna

Dovolenou na ostrově Koh Chang si užijete nejenom kvůli tomu, co všechno zde můžete spatřit, ale i díky nižším pořizovacím nákladům za produkty a služby. Ceny za zboží jsou zde nižší nebo srovnatelné s Českou republikou. Níže uvádíme několik příkladů.

 • Voda 1,5 litru = 12 Kč
 • Chleba = 25 Kč
 • Cigarety Marlboro = 95 Kč
 • Coca-Cola 0,33 litru = 12 Kč
 • Espresso = 30 Kč
 • Točené pivo 0,5 litru = 50 Kč
 • Dovozové pivo 0,33 litru v restauraci = 85 Kč
 • Jídlo v levnější restauraci = od 45 Kč
 • Ubytování ve dvouhvězdičkovém hotelu = od 560 Kč
 • Benzín cena za 1 litr = 22 Kč

Doprava

Pokud vyrážíte na ostrov Koh Chang z České republiky, stane se vaším jediným možným dopravním prostředkem letadlo. Jako cenově nejvýhodnější se jeví lety do Bangkoku, odkud se následně za pomoci dalšího letadla dostanete na ostrov za 50 minut. Z Bangkoku na Koh Chang lze mimochodem jet také autobusem nebo autem ve spojení s trajektovou dopravou. Cesta dlouhá asi 310 kilometrů zabere přibližně pět hodin jízdy. Po ostrově se můžete dopravovat těmito způsoby.

 • Mezi letovisky jezdí autobusová doprava, popřípadě využijete alternativních dopravních prostředků.
 • Když vsadíte na taxi služby ve větších městech a jejich okolí, počítejte s náklady cca 10 THB za ujetý kilometr.
 • Abyste dokonale poznali ostrov a nemuseli se omezovat, využijte pronájem skútru nebo automobilu. Na ostrově vedou dvě hlavní silnice podél východního a západního pobřeží.
 • Na ostrově a v jeho těsné blízkosti fungují lodní trajektové společnosti.
 • Nejbližší letiště se nachází v Trat.
 • Zážitkovým způsobem dopravy jsou výlety na slonech.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Thajsko

 • 9,1Výjimečné
  Coral Cove Chalet
  Thajsko - Koh Samui
 • 8,6Skvělé
  The Green Park
  Thajsko - Pattaya
 • 8,7Skvělé
  Khao Lak Palm Beach Resort
  Thajsko - Khao Lak
 • 9,7Výjimečné
  Haadson Resort Khao Lak
  Thajsko - Khao Lak
 • 9,8Výjimečné
  Narai
  Thajsko - Bangkok
 • 8,2Skvělé
  Ibis Pattaya
  Thajsko - Pattaya
 • 8,9Skvělé
  Long Beach Garden
  Thajsko - Pattaya
 • 9Výjimečné
  Sunset Park Resort And Spa
  Thajsko - Pattaya
 • 8,4Skvělé
  Ibis Koh Samui
  Thajsko - Koh Samui
 • 7,5Dobré
  Loma
  Thajsko - Pattaya
 • 8,6Skvělé
  Arayaburi Boutique Resort
  Thajsko - Koh Samui
 • 8,6Skvělé
  Woodlands Hotel & Resort
  Thajsko - Pattaya

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré