Last minute dovolená - Slevy až -60 %

Evropa

Bezpečnost ve Vatikánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Vatikán bezpečný?

Možná i díky tomu, že Vatikán je nejmenším státem světa, pyšní se poměrně vyšší koncentrací kriminality v přepočtu na celkové obyvatelstvo. Obávat se zde samozřejmě nemusíte žádných přepadení a podobných zločinů, nýbrž krádeží. Ve Vatikánu řádí hlavně drobní kapsáři, kteří se pohybují ve vyšší koncentraci lidí. Na těchto místech si proto hlídejte své osobní věci, doklady, cennosti, mobilní telefony a fotoaparáty. Kromě těchto krádeží vám v zemi nic jiného nehrozí.

Přírodní katastrofy

Vzhledem ke své malosti a situování je Vatikán oproštěn od jakýchkoliv nebezpečných přírodních katastrof. S nimi se ve státu rozhodně nesetkáte.

Na co si dát ve Vatikánu pozor?

Při návštěvě Vatikánu si dejte pozor na styl svého oblékání. Po státě se ve velkých vedrech samozřejmě můžete pohybovat v krátkém oblečení a tričku. Pokud se však chystáte do některých náboženských objektů a církevních budov, je lepší mít dlouhé kalhoty a trička s dlouhým rukávem. V opačném případě byste do takových prostor nemuseli být vpuštěni.

Postoj k alkoholu

Alkohol si ve Vatikánu budete moci dopřávat v tamních restauracích a zakoupíte jej také v obchodech. Hodně oblíbené je kupříkladu víno. Pozor byste si měli dát na řízení pod vlivem alkoholu. Za takový přestupek jsou ve Vatikánu udělovány poměrně přísné tresty.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky při Svatém stolci

Via Crescenzio

91 - sc. B, int. 1

00193 Roma

Tel.: +39/06/6874696

Email: vatican@embassy.mzv.cz