Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Evropa

Časté otázky cestovatelů do Vatikánu

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Americké dolary vám ve Vatikánu poslouží spíše jako prostředek ke směně za eura. Teprve s nimi budete moci v tomto státě platit.
Dá se platit eurem?
Ano, protože euro je oficinální měnou Vatikánu.
Dá se domluvit anglicky?
I když je oficiálním jazykem Vatikánu italština, anglicky se na mnoha místech domluvíte. Vliv na to má fakt, že Vatikán je turisticky vyhledávanou zemí, takže s tímto mezinárodním jazykem se počítá.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k tomu, že Vatikán je situován v samotném Římě, má tento stát s hlavním městem Itálie společnou dopravní infrastrukturu. Do znamená, že při cestě do Vatikánu nebo jeho opuštění můžete využít například linku stanice metra. Po Vatikánu se lze pohybovat za pomoci některých tramvajových, ale hlavně autobusových spojů. Pro jejich využití budete potřebovat časově omezené jízdenky. Pokud chcete cestovat po více místech, vyplatí se investovat do celodenních jízdenek. Nakonec jsou tu ještě taxi služby. Taxíky stojí na spoustě frekventovaných míst a jsou snadno dostupné. Musíte však počítat s vyššími náklady na cestování oproti autobusům. Někdy se totiž připlácí za ranní jízdy, za náklad zavazadel a podobně. Proto se vyplatí sjednat si pevnou cenu ještě před odjezdem, ať nejste ve výsledku nemile překvapeni.
Jaká je dostupnost internetu ve Vatikánu?
Internet je ve Vatikánu běžně dostupný na spoustě míst, od kaváren, přes restaurace až po hotely. Kromě bezdrátového Wifi připojení můžete využívat i datových služeb českých operátorů, kteří poskytují roamingové služby za stejné ceny, jako v České republice.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Při cestě do Vatikánu musíte využít letiště v Římě. Délka letu z letiště Václava Havla trvá necelé 2 hodiny.