Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Jižní Amerika

Bezpečnost ve Venezuele

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Venezuela bezpečná?

Venezuela patří mezi nejméně bezpečné země. Krádeže a ozbrojená přepadení jsou zde na denním pořádku nejen v hlavním městě, ale i mimo. Rozsáhlá ekonomická krize způsobuje touhu po penězích a cennostech, které mohou místním zaručit alespoň základní suroviny. Doporučujeme proto chovat se co nejvíce nenápadně, oblékat se jako místní, nevystavovat žádné cennosti, hotovost ani luxusní oblečení. Choďte ve skupinách a rozhodně nechoďte ven po setmění a už vůbec nenavštěvujte chudinské čtvrti. Nedoporučuje se, aby ženy chodily v šatech nebo šortkách. V případě potíži kontaktujte nejprve velvyslanectví, nedoporučujeme obracet se hned na armádu nebo policii, neboť i ta může být zkorumpovaná a žádat úplatek. V současné době je situace ve Venezuele kritická, dochází k výpadkům proudu i dodávek vody.

Přírodní katastrofy

Venezuelu čas od času postihuje zemětřesení, které ale většinou není příliš rozsáhlé. Výjimečně může zemi ohrozit i vlna tsunami.

Na co si dát ve Venezuele pozor?

Horkým tématem ve Venezuele je politika. Politická diskuze může vést i k velkým roztržkám, proto se raději zdržte komentářů na toto téma.

Postoj k alkoholu

Venezuela je známá velkým výběrem kvalitního rumu všech možných značek. Oblíbené je i pivo. Limit pro alkohol v krvi u řidiče je 0,8 promile.

Důležité kontakty

Embajada de la República Checa
Calle Los Cedros,
Qta. Isabel,
Urbanización Country Club,
Caracas
1060

Tel.: 0058212/2611746
Email: caracas@embassy.mzv.cz