Časté otázky cestovatelů do Venezuely | cKlub.cz
Jižní Amerika

Časté otázky cestovatelů do Venezuely

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Ano, dolarem můžete zaplatit, ale ne všude a doporučujeme i z bezpečnostních důvodů směnit za místní měnu.
Dá se platit eurem?
Ano, eurem můžete na některých místech zaplatit, ale ne všude a doporučujeme i z bezpečnostních důvodů směnit za místní měnu.
Dá se domluvit anglicky?
V turistických lokalitách a hotelech se domluvíte anglicky bez problému, ale doporučujeme naučit se alespoň pár základních slovíček, které se vám budou hodit.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Na velké vzdálenosti je nejlepší využít leteckou dopravu. Dobrou volbou je také doprava autobusová, která je vcelku levná a zároveň nabízí slušný komfort. Využít můžete i noční spoje, kde se dá vcelku dobře poležet i díky celkem slušnému stavu silnic. Nedoporučujeme příliš půjčování vlastního auta, silnice jsou sice kvalitní a pohonné hmoty relativně levné, ale cizinci jsou často kontrolováni, což působí komplikace, neboť někteří pracovníci po vás budou žádat úplatek nebo se s nimi příliš nedomluvíte. Městská doprava není moc rozvinutá, v Caracasu a dalších dvou městech jezdí metro, v ostatních městech pouze busy nebo mikrobusy, jejichž sít je komplikovaná a které nejsou příliš bezpečné.
Jaká je dostupnost internetu ve Venezuele?
Internet je ve Venezuele běžně dostupný v hotelech či internetových kavárnách, avšak je velmi drahý a pomalý.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Doba letu do Venezuely se hodně liší v závislosti na počtu přestupů a době čekání při mezipřistání. Ideální doba letu je kolem 15 hodin, ale trvat může i 50 hodin.