Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Jižní Amerika

Měna ve Venezuele

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Měna a ceny ve Venezuele

Venezuelané velmi trpí současnou ekonomickou krizí, dávejte si proto pozor a nedávejte příliš na odiv, že máte dostatek cizí měny, neboť by vás mohli přepadnout a okrást. V současné době prochází Venezuela měnovou reformou a informace se mění ze dne na den.

Dostupnost bankomatů

Ve větších městech jsou bankomaty běžně dostupné, není však možné se na ně příliš spoléhat. Často zde bývají fronty a nemají dostatek hotovosti. Není také problém zaplatit kartou ve většině hotelech, restauracích či obchodech, můžete se však setkat s poplatkem.

Kde vyměnit peníze

Nejlépe vyměníte dolary, po kterých Venezuelci přímo lační. Kurzy jsou různé, někde vyšší, někde nižší. Vyměnit dolary můžete téměř všude, na letišti, ve směnárně i ve městě, jen si dávejte pozor, abyste nepřišli o všechny dolary dřív, než je rozměníte. V současné době prochází Venezuela měnovou reformou a informace se mění ze dne na den.

Místní měna

Místní měnou Venezuely byl donedávna venezuelský bolívar, jehož hodnota byla kvůli vysoké hyperinflaci a ekonomické krizi téměř bezcenná, v současné době prochází Venezuela měnovou reformou a informace a ceny se mění ze dne na den. Platnou měnou by v současné době měl být suverénní bolívar (Bs.S.), který odpovídá dřívějším 100 000 venezuelským bolívarům.