Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Bezpečnost v Západní Sahaře

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Je Západní Sahara bezpečná?

Vzhledem k rozporuplné situaci v zemi se s kriminalitou bohužel setkáte. Ta se projevuje nejenom ve velkých městech, ale také mimo ně. To znamená, že byste se měli předem informovat o tom, jak to chodí v dané lokalitě a zda vám tam nehrozí nějaké nebezpečí.

Ve městech se snažte být ostražití a dávejte si pozor na své osobní věci. Máme na mysli hlavně cennosti, větší hotovost a osobní doklady. Nedávejte najevo, že máte se sebou hodně majetku, protože pak se můžete stát terčem zlodějů. Po setmění se raději vyhněte některým okrajovým částem měst, kde vám hrozí přepadení.

Přírodní katastrofy

V Západní Sahaře vás může potkat pouze jediná nepříjemnost, kterou je silný vítr označovaný jako siroco. Ten sice není žádnou závažnou přírodní katastrofou, ale může celkem komplikovat dovolenou v Západní Sahaře. A to z toho důvodu, že sebou přenáší i spoustu prachu a písku.

Na co si dát v Západní Sahaře pozor?

V zemi byste měli respektovat tamní náboženství, kterým je islám. To znamená, ctěte zvyklosti místních obyvatel a vhodně se oblékejte. Především ženy by měly volit zahalenější oděvy. Zároveň s nikým nediskutujte o aktuální situaci v Západní Sahaře, o politice, náboženství, králi, Maroku a podobných věcech, protože to povětšinou vzbuzuje vlnu nevole.

Opatrní byste měli být také při fotografování. Je zakázáno fotit jakékoliv vojenské a důležité objekty v zemi. Bohužel těch se po území Západní Sahary nachází celkem dost. Takže si raději dvakrát prohlédněte to, co si budete chtít zvěčnit, jinak se můžete dostat do nemilých problémů.

Pokud se rozhodnete cestovat vozem myslete na to, že v zemi je několik oblastí, kde se nachází nevybuchlé miny, takže na takové nebezpečí se zavčasu informujte.

Postoj k alkoholu

S alkoholem v Západní Sahaře moc nepočítejte, protože je z náboženských důvodů zakázaný.

Důležité kontakty

Velvyslanectví České republiky v Rabatu

Avenue Mohammed VI, 10

Rue Ait Melloul

Villa Merzaa, Rabat – Souissi

10000 Rabat

B.P. 410

Tel.: +212/537755420

Email: rabat@embassy.mzv.cz