Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Afrika

Časté otázky cestovatelů do Západní Sahary

Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu

Často kladené otázky

Dá se platit dolarem?
Někdy a někde takovou příležitost možná dostanete, ale v žádném případě se na to nespoléhejte. Raději si americké dolary vyměňte za marocký dirham.
Dá se platit eurem?
Euro je na tom podobně, jako americké dolary. Možná vám je někde v nevýhodném kurzu vezmou, ale lepší bude jejich směna za marocký dirham.
Dá se domluvit anglicky?
Domluva angličtinou bude samozřejmě na omezené úrovni. Místní vám porozumí spíše ve velkých městech a v turisticky vyhledávanějších lokalitách. V odlehlejších oblastech jednoznačně vede arabština, takže se možná vyplatí připravit si několik základních frází v tomto jazyce.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V případě Západní Sahary budete jednoznačně odkázáni na pozemní dopravu. Pokud do bezpečností situace dovolí a budete vpuštěni do země, máte možnost vybírat si mezi automobilem a autobusem. Veřejná doprava funguje pouze ve velkých městech. Využívat můžete i dálkových spojů s Marokem, tedy těch přeshraničních. Pokud vsadíte na pronájem vozu, pak se dobře informujte na oblasti, jakými chcete jet, abyste se vyhnuli nebezpečným teroristickým skupinám a nevybuchlým minám. V rámci cestování při pobřeží nebudete mít žádný problém s hustou sítí benzínových stanic a možností ubytování.
Jaká je dostupnost internetu v Západní Sahaře?
Internet bude dostupný spíše ve velkých městech. Nabídnout vám jej mohou některá ubytovací zařízení, restaurace nebo zvolíte internetové kavárny. Při cestování mezi městy se vám mohou hodit služby místních mobilních operátorů, protože zahraniční roaming v zemi je hodně drahý.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se do Západní Sahary dopravíte asi za 9 až 12 hodin letu dle počtu mezipřistání.