Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Belgie Brusel 2024

Nejlevnější dovolená Belgie Brusel 2024

od 7 599 Kč
Belgie - Brusel
28. 3. 2024 - 1. 4. 2024 (2 dny)
od 7 599 Kč
25. 4. 2024 - 29. 4. 2024 (2 dny)
od 7 699 Kč
6. 6. 2024 - 10. 6. 2024 (2 dny)
od 7 599 Kč
Zobrazit další termíny (4)
od 12 940 Kč
Belgie - Brusel
2. 3. 2024 - 5. 3. 2024 (4 dny)
Snídaně
od 12 940 Kč
Zobrazit další termíny

Dovolená Brusel: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Brusel
Úřední jazyk nizozemština
Rozloha 30 528 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství římskokatolické
Časové pásmo UTC+1
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Belgii
Počasí v Belgii je přes léto celkem příjemné a průměrné teploty se během celé sezóny pohybují kolem 18 °C, ty vyšší mohou šplhat nad 25 °C. Mírný podnebný pás je velice často spojen s vlhkostí, což do jisté míry ovlivňuje i Golfský proud. Období výraznějších dešťových přeháněk začíná od září a končí
Více informací
Vízum do Belgie 2024 - jaké doklady potřebuji
Belgie je nedílnou součástí Evropské unie, takže se složitým papírováním spojeným se vstupem do země si určitě nebudete muset lámat hlavu. Potřebovat budete buď cestovní pas nebo občanský průkaz. Alespoň jeden z těchto dokladů s odpovídající platností. Zároveň nezapomínejte ani na své domácí mazl
Více informací
Očkování do Belgie
Belgie po turistech nevyžaduje jakékoliv povinné očkování. Pokud byste přece jenom chtěli mít naprostou jistotu a udělat pro své zdraví maximum, můžete zvolit některé z doporučených očkování. Mezi ně patří hlavně žloutenka typu A, žloutenka typu B a tetanus. Zdravotní rizika v Belgii V Belgii
Více informací

Dovolená v Bruselu

Zájezd do Bruselu vás přivede do města, které je hlavním sídlem NATO. Právě v tomto belgickém velkoměstě si užijete především poznání řady historických skvostů a míst. Jmenovat lze náměstí Grand-Place, sochu Manneken-Pis, ale i královský palác. Dovolená v Bruselu bude nabývat nejrůznějších rozměrů. Příjemné posezení v kavárně nebo restauraci spojíte s návštěvou Parc du Cinquantenaire nebo vyhlášeného bruselského parku. Tam si na chvíli odpočinete od architektury a oddáte se přírodním plochám.

Ubytování v Bruselu se stane vaší pomyslnou centrálou, kde budete nabírat nové síly do cestování. Ideálně v kombinaci s polopenzí, plnou penzí nebo all inclusive. Nejlevnější dovolená v Bruselu nebude nabývat konce. O tom vás přesvědčí i park Mini-Europe, skleníky Serres royales de Laeken nebo Muzeum komiksů. To vše za vynikající ceny díky last minute zájezdům.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americký dolar využijete v Belgii pouze k výměně za eura, která jsou hlavní platební měnou.
Dá se platit eurem?
Ano, euro je oficiální měnou Belgie, takže s ním zaplatíte kdekoliv.
Dá se domluvit anglicky?
Ano, anglicky se domluvíte na spoustě míst, a to především v turisticky frekventovanějších lokalitách. Kromě nizozemštiny se v Belgii domluvíte i francouzsky a německy.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Cestování po Belgii je spojeno s komfortem a dostupností. Dokazuje to především hustá železniční síť a autobusová přeprava. S pomocí těchto dopravních prostředků se dostanete do libovolné části Belgie. Pouze snad do odlehlejších oblastí a do zemědělských usedlostí je třeba dopravit se automobilem. Ten si ostatně můžete v zemi půjčit. Velice oblíbené jsou i motocykly, s nimiž máte možnost procestovat méně frekventované lokality. Ve městech spolehlivě funguje městská hromadná dopravy a taxi služby, které jsou ovšem trochu dražší. Možná i proto je v Belgii celkem rozšířené půjčování kol, s nimiž poznáte krásy měst opravdu z blízka a mnohdy se budete schopni dostat i k hůře přístupným přírodním skvostům. Určitou raritou jsou na některých úsecích i šlapací drezíny v délce několika kilometrů, které se pro vás stanou určitě ojedinělým zážitkem.
Jaká je dostupnost internetu v Belgii?
Internetové pokrytí je v Belgii na vysoké úrovni. Využít můžete řady bezplatných přístupových bodů, jak v hotelích, tak v restauracích a na ostatních turisty turistických místech. Čeští operátoři navíc podporují roaming do této země za stejné ceny, jako v České republice.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se do Belgie dopravíte letadlem zhruba za 1,5 hodiny.