Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Brazílie Sao Paulo 2024

Nejlevnější dovolená Brazílie Sao Paulo 2024

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Sao Paulo: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Brasília
Úřední jazyk portugalština
Rozloha 8 516 000 km²
Oficiální měna Brazilský real
Hlavní náboženství římští katolíci, protestanti
Časové pásmo UTC -2 až - 5
Podnebné pásmo tropické, subtropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Brazílii
Počasí v Brazílii
Vzhledem ke své rozloze se v Brazílii vyskytují i různé klimatické podmínky: tropický sever a subtropický jih. Průměrná roční teplota je kolem 22 °C (severovýchod 28 °C, jih 16 °C). Brazílie se rozkládá mezi rovníkem a jižním obratníkem, tudíž se zde roční období střídají naopak než u nás. Léto je z
Více informací
Vízum do Brazílie 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Brazílie 2024 - jaké doklady potřebuji
Pro vstup do Brazílie již není potřeba vízum. Pokud plánujete cestu kratší než 90 dní, postačí vám pouze platný cestovní doklad (s minimální platností 6 měsíců od data vstupu). Po přistání však musíte vyplnit vstupní/výstupní doklad (cartao de Entrada / Saida). Část dokladu si nechají imigrační úřed
Více informací
Očkování do Brazílie
Očkování do Brazílie
Povinná nejsou žádná očkování. Doporučujeme zkontrolovat, případně doplnit klasická očkování proti záškrtu, tetanu a dětské obrně. Zvážit byste měli očkování proti žloutence typu A i B a břišnímu tyfu. Pakliže se chystáte i mimo hlavní města, je vhodné také očkování proti žluté zimnici. V Amazonii j
Více informací

Dovolená v Sao Paulu

Největší a nejbohatší město Brazílie je velkým lákadlem pro cestovatele z celého světa. Využijte cenově výhodný zájezd do Sao Paula, kde můžete na jedné straně pozorovat mrakodrapy Avenida Paulista, ale i spoustu muzeí. Je to třeba Museu de arte de Sao Paulo a mnohé další. Okuste moderní i historické dominanty tohoto města, k čemuž vám dopomůže dovolená v Sao Paulu. Otevírají se před vámi charakterově odlišné brány velkoměsta, ať už je to asijská čtvrť, židovská oblast, italské území a mnohé jiné.

Naplánujte si nejlevnější dovolenou v Sao Paulu a přibližte se k řece Tiete, ochutnejte tamní gastronomické skvosty a oddejte se místní zábavě. Stačí si vybrat vhodné ubytování v Sao Paulu a pak už vám nic nebrání v tom, prožít nezapomenutelnou dovolenou se vším všudy. Dopřávat si můžete třeba polopenze, plné penze nebo all inclusive servisu.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, dolarem můžete zaplatit ve větších městech, ale většinou vás vyjde výhodněji peníze směnit za brazilský real. Ne všude také dolary berou.
Dá se platit eurem?
Eurem v Brazílii nezaplatíte, může se vám hodit pouze na letišti třeba při mezipřistání v Evropě.
Dá se domluvit anglicky?
V turistických lokalitách a hotelech se domluvíte anglicky bez problému, ale doporučujeme naučit se alespoň pár základních slovíček, které se vám při výletech budou hodit.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Doprava v Brazílii je i vzhledem k velkému množství lidí komplikovaná. Nejlépe vychází asi letecká doprava, která na větší vzdálenosti vychází cenově téměř stejně jako doprava autobusová. Pokud se chystáte do menších lokalit, musíte využít buď autobusovou dopravu nebo si můžete vypůjčit auto, což se ale vyplatí spíše pro skupinku osob. Městskou dopravu vám příliš nedoporučujeme, je velmi složitá a bez znalosti portugalštiny pro turisty téměř nevyužitelná. Pro cestování po městě zvolte raději taxi, které vychází relativně levně a je vcelku rychlé. Dobrým dopravním spojem je i metro v Riu, v Sao Paulu, Porto Alegre, Brasilii, Belo Horizonte, Recife a Fortaleze.
Jaká je dostupnost internetu v Brazílii?
Internet je v Brazílii běžně dostupný v hotelech, restauracích či internetových kavárnách.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Do Brazílie se dostanete zhruba za 14 hodin letu záleží na mezipřistání.