Dovolená Finsko - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Finsko 2023

Nejlevnější dovolená Finsko 2023

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Finsko: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Helsinky
Úřední jazyk finština
Rozloha 338 424 km²
Oficiální měna euro
Hlavní náboženství evangelická luteránská církev
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo mírné a subpolární
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí ve Finsku
Počasí ve Finsku se liší podle toho, zda se nacházíte v jižní části země nebo na severu. Například na jihu jsou průměrné letní teploty kolem 16 °C až 20 °C a zimní kolem -5 °C až -8 °C. Kdežto na severu se v létě setkáte s teplotami 8 °C až 16 °C a v zimě mohou klesat i pod -30 °C. Je však pravdou,
Více informací
Vízum do Finska 2023 - jaké doklady potřebuji
Finsko je nedílnou součástí Evropské unie. To znamená, že s vyřizováním jakýchkoliv cestovních dokladů si nemusíte dělat moc starostí. Při cestě do Finska si sebou musíte vzít buď cestovní pas nebo vám postačí občanský průkaz. Důležité je, aby daný doklad byl platný, a to po celou dobu pobytu v zemi
Více informací
Očkování do Finska
Očkování při dovolené ve Finsku řešit nemusíte. Rozhodně ne žádné povinné. Je pouze na vás samotných, zda využijete očkování doporučená či nikoliv. V tomto směru lze zmínit snad pouze žloutenku typu A, žloutenku typu B a tetanus. Zdravotní rizika ve Finsku Ve Finsku se nemusíte obávat jakéhoko
Více informací

Dovolená ve Finsku

Nezapomenutelná dovolená ve Finsku, to je čas strávený v severské zemi, která vybízí k nejrůznějším outdoorovým aktivitám. Kromě nejznámějších Helsinek se můžete vydat i do ostatních menších měst, jež lákají k poznávání tamních tradic a zvyklostí. Největší dominantou Finska je pochopitelně příroda, jejíž krása a divokost nenabírá konce. Hluboké lesy, spousta jezer, ale také hory a národní parky. Zájezd do Finska může skončit v některé z rybářských chat, ale také v luxusním hotelovém komplexu.

Pestré ubytování ve Finsku dává možnost výběru každému libovolně náročnému cestovateli. Někdo vsadí na polopenzi, pro jiného bude jasnou volbou právě all inclusive servis. Naplánujte si nejlevnější dovolenou ve Finsku a objevujte zapadlé památky, zahleďte se do polární záře nebo dejte přednost zábavě a kultuře, jíž je v Helsinkách více než dost.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Americký dolar využijete k placení jen výjimečně. Raději si jej směňte na eura.
Dá se platit eurem?
Euro je oficiální měnou Finska, takže s ním zaplatíte na libovolném místě v zemi.
Dá se domluvit anglicky?
Anglickým jazykem se samozřejmě domluvíte na mnoha turisticky vyhledávaných místech, od ubytovacích zařízení, přes letiště, až po restaurace. V odlehlejších končinách Finska můžete narazit jen na základy angličtiny, popřípadě budete muset mít připraveno několik frází ve finštině nebo švédštině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Ve Finsku se vám nabízí hned několik způsobů přepravy. Pokud budete setrvávat na jednom místě delší dobu, určitě se vyplatí půjčit si kolo, protože turisticky vyhledávané lokality jsou ve Finsku doslova protnuty cyklostezkami. K cestování na delší vzdálenosti můžete využít autobusy nebo železnici. V obou případech se vám dostane odpovídajícího komfortu a cestovatelského zázemí. Na druhou stranu je pravdou, že tyto spoje vás nedopraví na všechna místa, která chcete vidět. Pak je ideálním řešením automobil. Pokud do Finska cestujete vlastním vozem, máte po starostech. Alternativou je ještě půjčení automobilu v autopůjčovně. Počítejte s tím, že náklady na benzín jsou o trochu vyšší než v České republice. Jinak kvalita silnic je ve Finsku na vysoké úrovni.
Jaká je dostupnost internetu ve Finsku?
Dostupnost internetu ve Finsku je na vysoké úrovni. K dispozici vám bude na spoustě míst, včetně těch veřejných. Zároveň se můžete spoléhat i na služby svých českých operátorů, které ve Finsku podporují zahraniční roaming za stejné ceny, jako v Česku.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se do Finska dopravíte bez mezipřistání zhruba za 2 hodiny.