Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Indie Goa 2024

Nejlevnější dovolená Indie Goa 2024

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Goa: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Nové Dillí
Úřední jazyk hindština a angličtina
Rozloha 3 287 000 km²
Oficiální měna indická rupie (INR)
Hlavní náboženství hinduismus, islám
Časové pásmo UTC+5:30
Podnebné pásmo subtropické a tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Indii
Počasí v Indii
Počasí v Indii lze rozdělit do tří základních období. Jedním z nich jsou celkem horká a suchá léta od dubna až do června, kdy se maximální teploty mohou šplhat až ke 49 °C. Opakem toho jsou zase studenější zimy od října do března, kde teploty klesají ke 20 °C. Do toho se ještě přidává monzunové obdo
Více informací
Bezpečnost v Indii
Bezpečnost v Indii
Indie je velkým státem skládajícím se z několika oblastí. Především ty nacházející se v blízkosti indicko-pákistánských hranic nepatří mezi vyhledávané, protože tam hrozí mnohem větší možnost únosu. Lepší je zdržovat se v turisticky prověřených lokalitách. V zemi není doporučováno cestování na vlast
Více informací
Měna v Indii
Měna v Indii
Největším strašákem při cestě do Indie se pro vás mohou stát neplatné bankovky. Ano, někteří prodejci či směnárníci toho můžou využít, protože peníze jsou zde velice podobné díky procesu demonetizace, jež proběhl v zemi před dvěma lety. Na druhou stranu se nelekejte toho, že dostanete bankovky potrh
Více informací

Dovolená v Goe

Objevte kouzlo Indie. Zájezd do Goi vás přivede na pobřeží Indického oceánu a představí vám velice bohatou faunu a flóru. Jde o malinký svazový stát Indie, v němž můžete poznávat města jako Panadži, Mapusa a Margao. V této oblasti se nachází spousta krás vhodných k objevování. Dovolená v Goe vám přináší třeba fascinující západ slunce u řeky Čapóra, pláž Cavelossim nebo záživný rybolov. Věnovat se zde můžete mnohým aktivitám, jež vám umožní okusit tradice a zvyklosti místních obyvatel.

Nejlevnější dovolená v Goe vás nasměruje na trh v Margao, umožní vidět sklizeň kokosových ořechů nebo nabídne pohled na historický skvost v podobě objektu sv. Kajetána ve Velha Goa. Užijte si netradiční dovolenou všemi doušky, k čemuž mimo jiné dopomůže také ubytování v Goe. I v této zemi vám bude nabídnut servis, jakým je polopenze, plná penze nebo all inclusive.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Na některých místech Indie můžete zaplatit americkým dolarem. Jde spíše o turistické oblasti. Větší přednost však dejte výměně za místní indickou rupii.
Dá se platit eurem?
Někde můžete zaplatit eurem, ale je to spíše výjimečně. Euro je méně rozšířené jak americký dolar. Společně s britskou měnou je ale ideálním prostředkem pro výměnu peněz za místní platidlo Indie.
Dá se domluvit anglicky?
Vzhledem k tomu, že je angličtina druhým úředním jazykem země, domluvíte se s ní na mnoha místech, jakými jsou nákupní domy, úřady, hotely, nádraží a turistická centra. Občas lze narazit také na nápisy v angličtině. Zvyknout si musíte pouze na její indickou mutaci. Na odlehlých místech angličtinu jen těžko použijete.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzdálenější přesuny v rámci celé mapy Indie podstupujte nejlépe za pomoci autobusové a železniční dopravy. Vlaky dosahují celkové délky tratí až 60 000 kilometrů, na ty méně dostupnější místa se dostávejte za pomoci autobusů. V obou případech lze zvolit přijatelnou třídu cestování. Alternativou je pak ještě dražší, avšak nejrychlejší letecká doprava. S přihlédnutím k poměrně nízkým cenám vedou ve městech a jejich okolí taxi služby a pronájmy vozidel. Ty jsou obvykle spjaty i s vlastním řidičem, takže máte v podstatě takové soukromé taxi. Pokud se rozhodnete půjčit si auto nebo motocykl a přepravovat se svépomocí, dejte si pozor na místní dopravu, která je mnohdy velice chaotická a nebezpečná.
Jaká je dostupnost internetu v Indii?
S internetem to v Indii není vůbec zlé. Dopřávat si jej můžete na hotelích nebo prostřednictvím internetových kaváren, kde se náklady na jednu hodinu pohybují kolem 10 Kč. Tato místa z pohledu bezpečnosti dat nepatří k těm nejlepším. Využít můžete také místních operátorů a jejich datových balíčků, kde za 3G internet s FUP 4 GB zaplatíte asi 100 Kč.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla
Do Indie se obvykle dostanete s jedním mezipřistáním. V závislosti na konkrétní lokalitě se délka letu pohybuje od 8,5 hodiny do 13 hodin.