Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Asie

Indie: průvodce

29°C
Aktuálně
25°C
Průměrně
Zadejte termín a délku pobytu
Počet dní
1 - 7 dní
Datum odletu a příletu
IN flag

Indie

Hodnocení průvodce: 9.2

Indie je exotickou destinací, která ve vás během velice krátkého okamžiku vzbudí pocit zvědavosti. Touhu po starověkých tradicích a zároveň po přírodním dobrodružství. V Indii ukojíte všechny svoje cestovatelské tužby a smysly, protože země vám nabídne hned několik dech beroucích pohledů. Ať už to bude na majestátné chrámy, živočichy žijící volně v džungli nebo na gastronomii. V tomto státě máte možnost zažít ten nejdivočejší kulinářský výlet ve svém životě. To vše ve spojení z poznáváním osobitého venkovského života, kde okusíte tu pravou náturu místních lidí.

Úchvatná Indie, to jsou mísící se architektonická díla se slunnými plážemi na jihu, kde se budete oddávat náležité relaxaci. Indii si jednoduše zamilujete a očekávat můžete nečekané. Poznávat lze jak Himalájská pohoří, tak tři velké známé řeky Brahmaputra, Indus a Ganga. Je pouze na vás, do jaké části vyrazíte a jaký oceán okusíte. Z jedné strany je to ten indický, z druhé zase Arabské moře. Výjimkou není ani Bengálský záliv. Rozmanitost, jednoduchost a historie Indie vás zkrátka pohltí.

Průvodce pro oblíbené destinace: Indie

Co navštívit v Indii

Indie je zdrojem nejrůznějších aktivit. Díky její celkové rozmanitosti se budete moci věnovat řadě zajímavých činností, ať už na pobřeží oceánu či ve vnitrozemí. Vedle plaveb lodí jednoznačně vítězí potápění a šnorchlování. Oblíbené jsou i cyklistické výlety nebo výjezdy automobilem do vnitrozemí. Díky dopravnímu prostředku máte možnost navštívit nejrozmanitější zoologické zahrady, národní parky a městské zahrady. Přírodních skvostů je v Indii více než dost. Jmenovat lze například národní park Hemis, Gangotri, Desert, Namdapha a Gír, kde lze ve volné přírodě spatřit lvy indické.

Mezi nejnavštěvovanější památky Indie patří rozhodně Červená pevnost v Novém Dillí, svatyně Virupakša v Hampi a hinduistické chrámy v Pattadakal. Spoustu překrásných scenérií můžete spatřit i prostřednictvím horské železnice nacházející se v jižní části Indie. Za zmínku stojí ještě město Velha Goa a jeho památky. Když se vysloví slovo Indie, rozhodně byste si neměli nechat ujít ani monumentální pomník Tádž Mahál.

Místní kuchyně

Indická kuchyně je obecně považována za pálivější, o tom není žádných pochyb. I přesto lze místní gastronomii označit za velice pestrou, nápaditou a bohatou. Hodně oblíbená jsou vegetariánská jídla ve spojení se zeleninou a spoustou chuťově nepřekonatelného koření. Na své si však přijdou i milovníci ryb a mořských plodů, včetně těch sladkovodních. Mezi častými ingrediencemi naleznete také různé druhy rýže, kokos a hořčičná semínka. Za poměrně oblíbenou specialitu je považována například hustá zeleninová směs s kokosem zvaná Avial. Za ochutnání stojí i placky z výtečného těsta Malbari Paratha. Vyhýbat se nemusíte ani kokosové omáčce Čamantí nebo plackám z fermentované rýže Dosa. Hinduistická čili vegetariánská kuchyně se promítá i do polévek, lívanců a ostatních pokrmů.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Indie

 • 7,5Dobré
  Longuinhos Beach Resort
  Indie - Goa
 • Alila Diwa Goa
  Indie - Goa
 • Novotel Goa Dona Sylvia
  Indie - Goa
 • The Lalit Golf & Spa Resort
  Indie - Goa
 • Whispering Palms Beach Resort
  Indie - Goa
 • Baywatch Resort
  Indie - Goa
 • Treehouse Nova
  Indie - Goa
 • La Conceicao Grande Morjim
  Indie - Goa
 • Radisson Goa Candolim
  Indie - Goa
 • Aldeia Santa Rita
  Indie - Goa
 • Majestic Beach Comforts
  Indie - Goa
 • Riva Beach Resort
  Indie - Goa

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Spojené arabské emiráty: průvodce
6.5Dobré
Afghánistán
Afghánistán: průvodce
8.7Skvělé
8.3Skvělé
Ázerbájdžán
Ázerbájdžán: průvodce
7.9Dobré
7.8Dobré