Dovolená Indie - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Indie 2023

Nejlevnější dovolená Indie 2023

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Indie: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Nové Dillí
Úřední jazyk hindština a angličtina
Rozloha 3 287 000 km²
Oficiální měna indická rupie (INR)
Hlavní náboženství hinduismus, islám
Časové pásmo UTC+5:30
Podnebné pásmo subtropické a tropické
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Indii
Počasí v Indii lze rozdělit do tří základních období. Jedním z nich jsou celkem horká a suchá léta od dubna až do června, kdy se maximální teploty mohou šplhat až ke 49 °C. Opakem toho jsou zase studenější zimy od října do března, kde teploty klesají ke 20 °C. Do toho se ještě přidává monzunové obdo
Více informací
Bezpečnost v Indii
Indie je velkým státem skládajícím se z několika oblastí. Především ty nacházející se v blízkosti indicko-pákistánských hranic nepatří mezi vyhledávané, protože tam hrozí mnohem větší možnost únosu. Lepší je zdržovat se v turisticky prověřených lokalitách. V zemi není doporučováno cestování na vlast
Více informací
Měna v Indii
Největším strašákem při cestě do Indie se pro vás mohou stát neplatné bankovky. Ano, někteří prodejci či směnárníci toho můžou využít, protože peníze jsou zde velice podobné díky procesu demonetizace, jež proběhl v zemi před dvěma lety. Na druhou stranu se nelekejte toho, že dostanete bankovky potrh
Více informací

Dovolená v Indii

Chcete zažít netradiční dovolenou a toužíte se vymanit z běžného cestovatelského standardu? Potom si vyberte zájezd do Indie, který se stane nevšedním a orientálním zážitkem, na nějž budete hodně dlouhou dobu vzpomínat. Vydejte se do kolébky nejrůznějších poutníků, kde na vás dýchne tamní kultura a historie. Dovolená v Indii je něčím zcela odlišným nežli výlet po Evropě. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami. Třeba v rámci návštěvy míst, jakými jsou Dillí, Kerala a Goa.

Vyberte si nejlevnější dovolenou v Indii, která bude sedět na míru vašim požadavkům. Od stravování v podobě polopenze až po all inclusive servis na té nejvyšší úrovni. Rezervujte si vhodné ubytování v Indii, kde se budete cítit dobře a odkud budete vyrážet za poznáváním této země. Staňte se v této destinaci dobyvateli místních památek a někdy i hodně hlubokých myšlenek.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Na některých místech Indie můžete zaplatit americkým dolarem. Jde spíše o turistické oblasti. Větší přednost však dejte výměně za místní indickou rupii.
Dá se platit eurem?
Někde můžete zaplatit eurem, ale je to spíše výjimečně. Euro je méně rozšířené jak americký dolar. Společně s britskou měnou je ale ideálním prostředkem pro výměnu peněz za místní platidlo Indie.
Dá se domluvit anglicky?
Vzhledem k tomu, že je angličtina druhým úředním jazykem země, domluvíte se s ní na mnoha místech, jakými jsou nákupní domy, úřady, hotely, nádraží a turistická centra. Občas lze narazit také na nápisy v angličtině. Zvyknout si musíte pouze na její indickou mutaci. Na odlehlých místech angličtinu jen těžko použijete.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzdálenější přesuny v rámci celé mapy Indie podstupujte nejlépe za pomoci autobusové a železniční dopravy. Vlaky dosahují celkové délky tratí až 60 000 kilometrů, na ty méně dostupnější místa se dostávejte za pomoci autobusů. V obou případech lze zvolit přijatelnou třídu cestování. Alternativou je pak ještě dražší, avšak nejrychlejší letecká doprava. S přihlédnutím k poměrně nízkým cenám vedou ve městech a jejich okolí taxi služby a pronájmy vozidel. Ty jsou obvykle spjaty i s vlastním řidičem, takže máte v podstatě takové soukromé taxi. Pokud se rozhodnete půjčit si auto nebo motocykl a přepravovat se svépomocí, dejte si pozor na místní dopravu, která je mnohdy velice chaotická a nebezpečná.
Jaká je dostupnost internetu v Indii?
S internetem to v Indii není vůbec zlé. Dopřávat si jej můžete na hotelích nebo prostřednictvím internetových kaváren, kde se náklady na jednu hodinu pohybují kolem 10 Kč. Tato místa z pohledu bezpečnosti dat nepatří k těm nejlepším. Využít můžete také místních operátorů a jejich datových balíčků, kde za 3G internet s FUP 4 GB zaplatíte asi 100 Kč.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla
Do Indie se obvykle dostanete s jedním mezipřistáním. V závislosti na konkrétní lokalitě se délka letu pohybuje od 8,5 hodiny do 13 hodin.