Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Island Reykjavík 2024

Nejlevnější dovolená Island Reykjavík 2024

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Reykjavík: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Reykjavík
Úřední jazyk islandština
Rozloha 103 000 km²
Oficiální měna islandská koruna
Hlavní náboženství protestantské
Časové pásmo UTC+0
Podnebné pásmo subpolární
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí na Islandu
Počasí na Islandu
Vzhledem k situování země je třeba počítat s tím, že počasí na Islandu je chladnějšího rázu. To znamená, že pokud chcete poznávat ostrov za nejteplejšího období, vydejte se na něj ideálně v červenci nebo v srpnu, kdy se průměrné denní teploty pohybují kolem 11 – 15 °C. V té době se můžete těšit i na
Více informací
Měna na Islandu
Měna na Islandu
Připravte se na to, že na Islandu není zcela obvyklé nechávat spropitné v restauracích a hospodách. Ba co více, některé jedince může spropitné dokonce urazit. Dostupnost bankomatů Bankomaty jsou na Islandu dostupné v hojném zastoupení. Naleznete je především ve větších městech a představují je
Více informací
Vízum na Island 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum na Island 2024 - jaké doklady potřebuji
Jak asi mnozí turisté správně tuší, Island je zemí schengenského prostoru. To znamená, že při cestě do této země vám stačí pořídit si jenom letenku na Island a vzít si jeden platný cestovní doklad. Tím je samozřejmě cestovní pas nebo občanský průkaz. Postačuje mít se sebou alespoň jeden z nich, a to
Více informací

Dovolená v Reykjavíku

Největší město ostrovního státu Island. Právě tam vás zavede dovolená v Reykjavíku. Zde se vám naskytne možnosti okusit přednosti tohoto místa. Ať už půjde o ty historické, tak přírodní. Ve městě se totiž nachází spousta památek a zajímavostí. Jmenovat lze například islandský parlament Althing, městské muzeum, nejvyšší kostel Hallgrímskirkja nebo národní muzeum. Na vlastní oči okusíte specifickou architekturu a načerpáte příjemnou tamní atmosféru. Takový je zájezd do Reykjavíku, který si vás podmaní ve všech ohledech.

Čas nemusíte trávit pouze v zálivu Faxaflói s výhledem na horu Esja, ale také u řeky Ellioaá nebo v blízkém okolí města v obležení krásné zeleně. Nejlevnější dovolená v Reykjavíku vám neklade žádná omezení, tudíž ji můžete prožít tak, jak se líbí právě vám. Stačí si vybrat vhodné ubytování v Reykjavíku, jehož součástí bude polopenze nebo all inclusive.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
To je možné pouze ve větších obchodech, jinak na odlehlejších místech s americkým dolarem jen stěží zaplatíte.
Dá se platit eurem?
Eurem lze platit v turisticky vyhledávaných lokalitách, dále jsou to supermarket a hotely. Není to však možné na každém místě, proto je lepší eura směnit za islandskou korunu.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je jazykem, který je na islandských školách běžně vyučován, takže s mladšími vrstevníky jistě nebudete mít žádný problém. Angličtinu použijete v podstatě na všech turistických místech, minimálně tu základní.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Za nejlevnější a dlouhodobě osvědčený způsob cestování po Islandu je považována autobusová doprava. Tu můžete využívat nejenom v rámci měst, ale také mezi nimi, respektive jednotlivými částmi ostrova. A pokud náhodou nechytnete autobus na zastávce, lze jej také stopnout. Stopování je ostatně celkem vyhledávaným způsobem přepravy. Chcete-li docílit vyššího komfortu, pronajměte si osobní automobil. Počítejte však s vyššími výdaji. Pozor byste si měli dát na to, po jakých cestách se na Islandu budete pohybovat, protože prašné cesty nejsou ničím neobvyklým. Dále lze zmínit i vnitrostátní leteckou přepravu, která je ovšem dost nákladná. Výjimkou nejsou ani vnitrostátní trajekty. Ty je lepší zarezervovat s dostatečným předstihem.
Jaká je dostupnost internetu na Islandu?
Bezdrátové Wifi připojení k internetu můžete získat buď na vybraných místech, jakými jsou hotely a turisticky vyhledávaná místa nebo se spolehnete na síť mobilních operátorů. V jejich případě je však nutné zmínit horší pokrytí signálem. To zpozorujete v podstatě ihned, co se vydáte mimo osídlená místa. Tam signál jednoduše není.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Na Island doletíte z letiště Václava Havla zhruba za necelé čtyři hodiny letu.