Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Izrael 2024

Nejlevnější dovolená Izrael 2024

od 0
Izrael - Tel Aviv
od 0
Izrael - Tel Aviv
od 0
3,6Dobré
Izrael
od 0
Izrael - Tel Aviv

Dovolená Zimbabwe: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Jeruzalém
Úřední jazyk hebrejština
Rozloha 20 770 km²
Oficiální měna izraelský šekel
Hlavní náboženství judaismus, islám, křesťanství
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropický
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Izraeli
Počasí v Izraeli
Vlivem středozemního moře se můžete těšit na poměrně charakteristické počasí v Izraeli. To je spojeno především se slunným létem, kde je hodně teplo a sucho. Maximální teploty se v některých částech země šplhají dokonce až ke 40 °C. Opakem toho jsou pak zimy, kdy převládá chlad a zvýšená vlhkost. V 
Více informací
Vízum do Izraele 2024 - jaké doklady potřebuji
Vízum do Izraele 2024 - jaké doklady potřebuji
Ty se liší podle toho, jak dlouhou dobu chcete v zemi strávit. Pakliže to bude do tří měsíců a vaše cesta bude turistického charakteru, nemusíte se čehokoliv obávat. Pro vstup do Izraele vám bude stačit jen cestovní pas. Ten mimochodem potřebují i děti. Hlídat byste si měli pouze jeho platnost, jež
Více informací
Očkování do Izraele
Očkování do Izraele
Před cestou do Izraele si nemusíte zařizovat žádné povinné očkování. Tato země totiž nic takového nevyžaduje. Existují pouze doporučená očkování, která jsou na zvážení každého turisty. Do této skupiny očkování patří například žloutenka typu A, žloutenka typu B a břišní tyfus. Například očkování prot
Více informací

Dovolená v Izraeli

Navštivte perlu historie židovského lidu a vyrazte na dovolenou do Izraele. Stát na Blízkém východě, který je takovou pomyslnou spojkou mezi Afrikou, Evropou a Asií. Tel Aviv nebo Eilat, to jsou místa, jež si doslova zamilujete. Zájezd do Izraele vám přinese od každého něco. Vedle bohaté historie to bude například Mrtvé moře, Jeruzalém nebo přírodní skvosty. Země pyšnící se velice zajímavou historií, jíž nyní můžete okusit na vlastní kůži.

Nejlevnější dovolená v Izraeli bude hlavně o relaxaci a poznávání. K vidění je spousta historických pamětihodností a staveb důležitého významu. Zajistěte si ubytování v Izraeli ve vhodném hotelovém komplexu. Objednejte si služby all inclusive a dopřejte si nevšedních zážitků a místních tradic. Izrael si velice brzy oblíbíte, a to i díky cenově přijatelným zájezdům.


Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, na některých místech máte možnost zaplatit americkými dolary. Jsou to například hotely, restaurace a vybrané obchody.
Dá se platit eurem?
Platba eurem je méně rozšířená jak platba americkými dolary. Proto eura využívejte spíše jenom k výměně za izraelský šekel.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je na školách vyučována již od prvního stupně. I většina dospělých a starších Izraelců bez problému komunikuje v angličtině, takže s domluvou v tomto jazyce pravděpodobně nebudete mít žádný problém. Dokonce můžete sledovat i některé místní televizní kanály v angličtině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V Izraeli se vám nabízí hned několik cenově odlišných typů místní dopravy. Ta nejdražší je samozřejmě letecká. Hned za ní je doprava železniční, která je oproti té české také poměrně drahá. Nezbývá vám tedy, než využívat autobusovou přepravu a městskou hromadnou dopravu. Je však pravdou, že mezi mnohými doporučení je vyhýbání se právě tomuto způsobu přesunu z důvodu možného teroristického útoku. Alternativou se vám tak mohou stát taxi služby, které patří mezi cenově dostupné a spolehlivé. A pokud byste v tomto směru chtěli přece jenom trochu ušetřit, volte šetuty neboli sdílenou přepravu za pomoci dodávek a minibusů pro maximálně deset lidí.
Jaká je dostupnost internetu v Izraeli?
K internetovému připojení se můžete dostat primárně v hotelu či jiném zařízení, kde budete ubytováni. Velice hojně jsou využívány také internetové kavárny ve větších městech, kde si za přijatelný poplatek vyřídíte vše potřebné.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se lze na do Izraeli dostat zhruba za 3,5 hodiny.