Asie

Průvodce pro Izrael

12°C
Aktuálně
20°C
Průměrně

Izrael

Hodnocení průvodce: 9.1

Dovolená v Izraeli se vymyká běžným standardům. Tato náboženská země je totiž plná úžasů a krás, které vás vtáhnou do tamní atmosféry, způsobí vzrušení a mnohdy i překvapí. Je to prolínání vysokých kopců se zelenými nížinami, starodávnými objekty a tichým světem modliteb. Právě poznávací zájezdy do Izraele jsou tím, co přiláká spoustu nadšených ces

Dovolená v Izraeli se vymyká běžným standardům. Tato náboženská země je totiž plná úžasů a krás, které vás vtáhnou do tamní atmosféry, způsobí vzrušení a mnohdy i překvapí. Je to prolínání vysokých kopců se zelenými nížinami, starodávnými objekty a tichým světem modliteb. Právě poznávací zájezdy do Izraele jsou tím, co přiláká spoustu nadšených cestovatelů. Možnost okusit tu pravou tvář země v kombinaci s úchvatnou klidností a oddaností židů. Každý návštěvník může načerpat vášně této země plnými doušky, o čemž se mimochodem můžete přesvědčit nejenom v hlavním městě Izraele, ale i ve známém izraelském městě Eljat.

Mapa Izraele nemá příliš velkou rozlohu a je patrné, že vodních ploch jsou zhruba jen 2 %. Přesto je dovolená v Izraeli populární také díky Mrtvému moři. Tato země přiléhá ke Středozemnímu moři a je spojena s řadou geografických výjimečností. V Izraeli narazíte kupříkladu na horské kopce Karmelu, Golan, ale i na Negevskou poušť, Velké příkopové propadliny nebo Jordánské údolí. Země zaslíbená je připravena poodhalit vám spoustu krás, a to nejenom mezi významnými památkami, ale i v ryzí přírodě.

Čtěte více
Rychlé informace
Hlavní město Jeruzalém
Úřední jazyk hebrejština
Rozloha 20 770 km²
Oficiální měna izraelský šekel
Hlavní náboženství judaismus, islám, křesťanství
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropický
Létá přímá linka z Prahy? ano

Co lze dělat v Izraeli

Rozhodnete-li se navštívit Izrael, určitě prahnete po historii této země a poznávání. Je proto pochopitelné, že vaším cílem se mimo jiné stane hlavní město Izraele, kterým je Jeruzalém. Vydat se můžete například po stopách Ježíše Krista, popřípadě dáte přednost přírodním památkám. Lidé tuto zemi navštěvují i kvůli relaxaci a odpočinku, jež lze samozřejmě spojit s příjemným koupáním na plážích. Při cestě po Izraeli byste si rozhodně neměli nechat ujít několik významných objektů a lokalit.

V Izraeli vás zaujme například starověká pevnost Masada. Kromě Jeruzaléma nezapomeňte navštívit také město Tel Aviv, Bahajské zahrady nebo Baziliku Zvěstování Panny Marie. Jednou z nejznámějších lokalit Jeruzaléma je Zeď nářků, ale i Chrám Božího hrobu a Skalní dóm. Ten je díky své architektuře doslova nepřehlédnutelný. Příjemnou rodinnou dovolenou a cestování si však můžete užívat i na plážích u korálového útesu v Ejlatu, v oblasti Agamon HaHula, popřípadě se vydáte do Národního parku Ejn Avdat. Izrael si vás získá do nejmenšího detailu.

Místní kuchyně

Izraelská kuchyně si zakládá na jistých tradicích a zásadách. Setkat se můžete například s tím, že před hlavními pokrmy vám budou servírovány nejprve zákusky, ovoce a saláty. Velice často jsou používány sýry. Mezi tradičními masitými pokrmy převládá švarma, kebab nebo šašlik připravované ať už z kuřecího, tak skopového masa. Milovníci ryb jistě neodolají marinovanému tuňáku a grilovanému pilobřichu. Originální název má také jídlo zvané hummus, jehož hlavním složením je kaše z cizrny s bylinkami, cibulí a česnekem. Pokud si chcete dát smažené kuličky z kaše z cizrny, ptejte se po jídle zvaném falafel. A v čem jiném si dát tento pokrm nežli v tradiční pitě. Ze sladkostí lze uvést ořechový koláč baklava, sladkou rýži s mlékem mahalebbi a pečivo konafa.

Zobrazit volné termíny

Oblíbené hotely: Izrael

 • od 29 570 Kč
  8,7Skvělé
  Isrotel Lagoona
  Izrael - Eilat
 • od 33 140 Kč
  8,9Skvělé
  Lot Spa, Mrtvé Moře
  Izrael
 • od 36 870 Kč
  7,4Dobré
  U Coral Beach, Eilat, Rudé Moře
  Izrael - Eilat
 • od 23 440 Kč
  Kikar Boutique Hotel, Netanya
  Izrael
 • od 25 190 Kč
  Inbal Jerusalem
  Izrael
 • od 26 790 Kč
  Mamilla Jerusalem
  Izrael
 • od 30 794 Kč
  Leonardo Plaza, Eilat, Rudé Moře
  Izrael - Eilat
 • od 31 490 Kč
  King David Jerusalem
  Izrael
 • od 20 190 Kč
  Dan Boutique Jerusalem
  Izrael
 • od 28 180 Kč
  Leonardo Plaza, Netanya
  Izrael
 • od 39 750 Kč
  Crowne Plaza, Mrtvé Moře
  Izrael
 • od 29 960 Kč
  Leonardo Royal Resort, Eilat, Rudé Moře
  Izrael - Eilat

Asie - další destinace

9.2Výjimečné
Spojené arabské emiráty
Průvodce pro Spojené arabské emiráty
6.5Dobré
8.7Skvělé
8.3Skvělé
7.9Dobré
7.8Dobré