Nejoblíbenější first minute 2024 destinace se slevou až 50 %

Nejlevnější dovolená Izrael - Jeruzalém

Nejlevnější dovolená Izrael - Jeruzalém

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Jeruzalém: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Jeruzalém
Úřední jazyk hebrejština
Rozloha 20 770 km²
Oficiální měna izraelský šekel
Hlavní náboženství judaismus, islám, křesťanství
Časové pásmo UTC+2
Podnebné pásmo subtropický
Létá přímá linka z Prahy? ano
Počasí v Izraeli
Vlivem středozemního moře se můžete těšit na poměrně charakteristické počasí v Izraeli. To je spojeno především se slunným létem, kde je hodně teplo a sucho. Maximální teploty se v některých částech země šplhají dokonce až ke 40 °C. Opakem toho jsou pak zimy, kdy převládá chlad a zvýšená vlhkost. V 
Více informací
Vízum do Izraele 2024 - jaké doklady potřebuji
Ty se liší podle toho, jak dlouhou dobu chcete v zemi strávit. Pakliže to bude do tří měsíců a vaše cesta bude turistického charakteru, nemusíte se čehokoliv obávat. Pro vstup do Izraele vám bude stačit jen cestovní pas. Ten mimochodem potřebují i děti. Hlídat byste si měli pouze jeho platnost, jež
Více informací
Očkování do Izraele
Před cestou do Izraele si nemusíte zařizovat žádné povinné očkování. Tato země totiž nic takového nevyžaduje. Existují pouze doporučená očkování, která jsou na zvážení každého turisty. Do této skupiny očkování patří například žloutenka typu A, žloutenka typu B a břišní tyfus. Například očkování prot
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ano, na některých místech máte možnost zaplatit americkými dolary. Jsou to například hotely, restaurace a vybrané obchody.
Dá se platit eurem?
Platba eurem je méně rozšířená jak platba americkými dolary. Proto eura využívejte spíše jenom k výměně za izraelský šekel.
Dá se domluvit anglicky?
Angličtina je na školách vyučována již od prvního stupně. I většina dospělých a starších Izraelců bez problému komunikuje v angličtině, takže s domluvou v tomto jazyce pravděpodobně nebudete mít žádný problém. Dokonce můžete sledovat i některé místní televizní kanály v angličtině.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
V Izraeli se vám nabízí hned několik cenově odlišných typů místní dopravy. Ta nejdražší je samozřejmě letecká. Hned za ní je doprava železniční, která je oproti té české také poměrně drahá. Nezbývá vám tedy, než využívat autobusovou přepravu a městskou hromadnou dopravu. Je však pravdou, že mezi mnohými doporučení je vyhýbání se právě tomuto způsobu přesunu z důvodu možného teroristického útoku. Alternativou se vám tak mohou stát taxi služby, které patří mezi cenově dostupné a spolehlivé. A pokud byste v tomto směru chtěli přece jenom trochu ušetřit, volte šetuty neboli sdílenou přepravu za pomoci dodávek a minibusů pro maximálně deset lidí.
Jaká je dostupnost internetu v Izraeli?
K internetovému připojení se můžete dostat primárně v hotelu či jiném zařízení, kde budete ubytováni. Velice hojně jsou využívány také internetové kavárny ve větších městech, kde si za přijatelný poplatek vyřídíte vše potřebné.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Z letiště Václava Havla se lze na do Izraeli dostat zhruba za 3,5 hodiny.