Dovolená Kazachstán - zájezdy all inclusive 2023 | cKlub.cz

Nejlevnější dovolená Kazachstán

Nejlevnější dovolená Kazachstán

Omlouváme se, ale pro tento filtr nemáme žádné zájezdy. Zde jsou alternativní nabídky.
Žádný výsledek

Dovolená Kazachstán: na co se připravit

Rychlé informace
Hlavní město Astana
Úřední jazyk ruština, kazachština
Rozloha 2 725 000 km²
Oficiální měna kazachstánské tenge
Hlavní náboženství islám, křesťanství
Časové pásmo UTC +4 až +6
Podnebné pásmo mírné
Létá přímá linka z Prahy? ne
Počasí v Kazachstánu
V Kazachstánu panuje vnitrokontinentální podnebí, které způsobuje výrazné rozdíly teplot mezi ročními obdobími. V mrazivé zimě klesají teploty až k -50 °C, v horkém létě naopak stoupají nad 40 °C. Průměrné teploty však bývají okolo -15 °C v zimě a okolo 25 °C v létě. Teplotní rozdíly se projevují ta
Více informací
Vízum do Kazachstánu 2023 - jaké doklady potřebuji
Do Kazachstánu mohou cestovat čeští občané od ledna 2017 bez vízové povinnosti na dobu pobytu do 30 dní. Pokud hodlá cestovatel pobývat v Kazachstánu nepřetržitě více než 30 dnů, může požádat o jedno-vstupné vízum na 90 dnů, nebo o více-vstupné vízum na 90 dnů na období 3 let na Velvyslanectví Repub
Více informací
Očkování do Kazachstánu
V Kazachstánu roste počet lidí se zánětem mozkových blan. Nejvíce se onemocnění šíří v jižním Kazachstánu kolem města Almaty. Doporučujeme proto zvážit očkování proti meningokokům. Nachází se zde také vysoké procento nakažených tuberkulózou, můžete si tedy vyžádat i očkování proti TBC, pokud jej nem
Více informací

Často kladené otázky


Dá se platit dolarem?
Ne, v Kazachstánu se dá platit pouze místní měnou, proto si dolary co nejdříve po příletu směňte za tenge. Cizí měnou můžete zaplatit výjimečně třeba průvodci nebo za transport.
Dá se platit eurem?
Ne, v Kazachstánu se dá platit pouze místní měnou, proto si eura co nejdříve po příletu směňte za tenge. Cizí měnou můžete zaplatit výjimečně třeba průvodci nebo za transport.
Dá se domluvit anglicky?
V Kazachstánu se anglicky domluvíte málokde, pouze mladí lidé ve městech či místní, kteří přicházejí do styku s cizinci každý den, umí pár základních vět. Pokud se chcete alespoň trochu domluvit, naučte se základní ruská slovíčka, případně oprašte své staré znalosti.
Jaké jsou zde možnosti vnitrostátní dopravy?
Vzhledem k velké rozloze Kazachstánu jsou ideálním způsobem cestování na delší vzdálenosti vnitrostátní lety. Dopravu na kratší vzdálenosti pak zajišťují povětšinou klasické autobusy. Typické maršrutky, které můžete znát z jiných postsovětských zemích, zde také jezdí, ale v menší míře. Autobusem a maršrutkou se dostanete i do menších vesnic. Dostupný vozový park už toho však mnoho zažil. Využít můžete i železniční dopravu, která však spojuje jen největší města v zemi. Cestování vlakem je dost rozmanité, můžete narazit na levný pomalý spoj nebo zvolit cestování španělskými vlaky Talgo, které poskytují lepší evropský standard. Po městě se dá cestovat autobusy nebo trolejbusy. V Almatě naleznete také metro, ale jezdí pouze jednu krátkou linku. Okolo autobusových a vlakových nádraží stojí vždy mnoho aut, ať už oficiálních taxi či místních, které vás za určitou sumu odvezou, kam budete chtít. Oproti autobusu se jedná o trochu dražší, ale rychlejší variantu. Na některá místa v horách se dostanete pouze terénními auty, která si můžete půjčit. Automobilový průmysl je v Kazachstánu velmi hustý, obzvlášť v okolí Astany nebo Amlaty. Stav silnic je dost různorodý od krásných nových silnic po prašné polňačky děrované jako Ementálský sýr. K dopravním nehodám zde příliš nedochází. Zastavit vás může pouze policejní hlídka, která si dost často říká o úplatek.
Jaká je dostupnost internetu v Kazachstánu?
Internet je v Kazachstánu dostupný téměř ve všech větších městech v hotelech, restauracích i obchodních domech, ale kvalita připojení a zabezpečení sítě leckdy pokulhává. Dostupné jsou také internetové kavárny ve městech. Využít můžete i internet v mobilu, v horách je však připojení velmi slabé.
Jaká je průměrná délka letu z letiště Václava Havla?
Na mrakodrapy v hlavním městě Astana se můžete podívat zhruba za 8-9 hodin letu s přestupem.