Očkování do Kazachstánu - doporučená a povinná očkování | cKlub.cz
Asie

Očkování do Kazachstánu

Potřebuji nějaké očkování?

V Kazachstánu roste počet lidí se zánětem mozkových blan. Nejvíce se onemocnění šíří v jižním Kazachstánu kolem města Almaty. Doporučujeme proto zvážit očkování proti meningokokům. Nachází se zde také vysoké procento nakažených tuberkulózou, můžete si tedy vyžádat i očkování proti TBC, pokud jej nemáte z dřívějška. Měly byste si také nechat překontrolovat platnost základních očkování (tetanus, záškrt, spalničky) a zvážit očkování proti žloutence typu A i B a břišnímu tyfu, obzvlášť pokud se chystáte i na venkov. Stejně tak se můžete v odlehlých oblastech dostat do styku se vzteklinou, proti které je také možné se nechat očkovat

Zdravotní rizika v Kazachstánu

V Kazachstánu je vysoké riziko krymsko-konžské hemoragické horečky, kterou nejvíce přenáší infikovaná klíšťata. Doporučujeme proto důkladné používání repelentů. Voda zde teče většinou pouze užitková, kterou nedoporučujeme pít ani používat k mytí potravin. I přestože budete pít pouze balenou vodu, můžete dostat střevní a žaludeční obtíže. V lékárnách je levně dostupné černé uhlí, které vám uleví. Zvýšená zdravotní rizika představuje pobyt v horách, kde může dojít k úrazu, sesuvu půdy, velkému mrazu či rychlé změně viditelnosti. Dávejte na sebe pozor a choďte raději ve skupinkách. První pomoc je v případě potřeby zdarma, další péči poté musíte uhradit. Ceny úkonů bývají vysoké.

Čistota vody z vodovodu

Voda z vodovodu teče v Kazachstánu většinou pouze užitková a obzvlášť v době horka může způsobit nepříjemné střevní a žaludeční obtíže, doporučujeme proto pít zásadně jen vodu balenou.

Oblíbené hotely: Kazachstán

    Nenalezeny žádné záznamy.